SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Suplementacja siatkówka

Witam, Trenuje siatkówkę i zastanawiam się jaka suplementacje można włączyć do diety. Pozdrawiam Kinga

Kinga 30 September 2020
Ekspert odpowiada

Cześć Kinga ;) Już postaram się odpowiedzieć na to pytanie.

Napewno aktywności masz sporo więc konieczne będzie uzupełnianie witamin i minerałów ;) Postawiałbym na jakiś ogólny kompleks witamin np z Allnutritrion Vitaminall Sport witaminy i minerały na dzień i na noc ;) 

Dodatkowo koniecznie magnez, wrzuć po 2 tabletki z rana i po treningu do posiłku lub na noc ;) 

https://sklep.sfd.pl/SFD_NUTRITION_Mag_B6_Forte-opis35834.html

Bardzo fajnie sprawdzi się suplementacja betaalaniną, poprawi po pewnym czasie wytrzymałość i ogólną kondycję. Nie wiem czy już kiedyś miałaś kontakt z betaalaniną ale jeśli nie to proponuje na początku podzielić ogólną dawkę dzienną na kilka mniejszych w ciągu dnia żeby uniknąć specyficznego mrowienia na ciele. A z czasem organizm się przyzwyczai i wtedy możesz dać dwie większe sugerowane porcję w ciągu dnia, np z rana i przed treningiem. Chyba że trenujesz rano to porcja rano i wieczorem. 

https://sklep.sfd.pl/ALLNUTRITION_Beta_Alanine-opis33649.html

Co więcej na pewno bardzo przydatna będzie kreatyna jabłczan lub mono. Dawkowanie standardowe codziennie rano plus dodatkowo w dni kiedy masz trening porcja przed lub po treningu. 

Jeśli finanse pozwalają fajną opcję będzie dorzucenie aminokwasów bcaa/eaa napewno poprawi to procesy regeneracyjne ;) Możesz używać bcaa/eaa w taki sposób, że wodę którą pijesz na treningu do niej wsyp około 15g bcaa i sobie popijaj na treningu. 

Bardzo ważnym element jest również odpowiednie odżywianie więc tutaj też warto się przyjrzeć. Aaaa i może wydawać się dziwne ale jeśli masz sporo aktywności fizycznej to ważnym minerałem jest sód czyli sól, nie unikaj jej ale też nie przesadzaj, poprostu używaj jej na codzień;) 

Mariusz Żaba IFBB PRO 01 October 2020
0