SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Suplementacja na masę przy wadze 88kg

Witam mam 18lat 1.85m wzrostu i wage 88kg chciałby nabrac masy mięśniowej lecz nie mam pojecia co kupic i w jakich dawkach brac?

patasd 08 March 2021

Co to jest gainer?Ekspert odpowiada

Witaj!

Jeśli chodzi o suplementację pod kątem rozbudowy masy mięśniowej królowa jest tylko jedna - kreatyna!

Dzięki jej zastosowaniu możesz nie tylko zwiększyć swoją muskulaturę, ale również poprawić wyniki siłowe czy wydolność. Więcej szczegółowych informacji na ten temat znajdziesz w artykule o jej supermocach i korzyściach zdrowotnych.

Polecamy również: 10 supermocy i korzyści zdrowotnych podczas suplementacji kreatyną

Jaką kreatynę wybrać?

Na rynku dostępne jest wiele tego typu suplementów, różniących się przede wszystkim samą formą kreatyny. I tak mamy tutaj monohydraty, jabłczany czy orotany. Warto również pójść w stronę stack'ów kreatynowych, które posiadają w swoim składzie mieszankę kilku jej form oraz dodatkowe substancje poprawiające komfort treningu - między innymi cytrulinę, beta-alaninę i argininę. Produktem warty uwagi na pewno będzie tu Allnutrition Hero Pump. Proponuję Ci zastosowanie porcji 14 g na około 30 minut przed treningiem. 

Aby w pełni wykorzystać potencjał kreatyny, dobrze byłoby dodać jeszcze do tego 5 g stosowane codziennie rano, niezależnie od tego, czy masz trening, czy też nie. Tutaj już skłaniałbym się ku pojedynczej formie, jak np. jabłczan cytruliny, którą możesz kupić w zestawie razem z wcześniej wspomnianą przedtreningówką - Allnutrition Hero Pump 3-Creatine Malate.

Ważna rola białka przy budowie masy mięśniowej. 

Przy tzw. robieniu masy nie można zapomnieć o właściwym odżywianiu, a w tym konkretnie przypadku o dostarczaniu odpowiedniej dawki protein po treningu siłowym. Bardzo ciekawy artykuł na ten temat napisał Maciej Sulikowski. 

Polecamy również: Dlaczego białko po treningu jest tak ważne?

Jak możesz w nim przeczytać, spożycie odżywki białkowej bezpośrednio po treningu ma znacznie większy wpływ na rozbudowę masy mięśniowej niż chociażby same węglowodany. Dobrym wyborem będzie tutaj izolat białka serwatkowego, który charakteryzuje się bardzo krótkim czasem przyswajania. 

Przy Twojej wadze spożycie około 35 gramów izolatu po treningu będzie odpowiednią ilością. 

Powodzenia! 

Łukasz Pszczołowski Zawodnik IFBB 09 March 2021
0