SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Sposób na ból barku/regeneracja

Czesc,od 2 tygodni zaczął bolec mnie bark przy wyciskaniu na ławce. Ogólnie mam straszne spadki siły i motywacji. Jestem na masie od sierpnia i myślałem nad tym,aby zrobić sobie 3-4 dniowa przerwę całkowita od siłowni i codziennie łykać ketonal podczas tej przerwy.. Dobry pomysł ? Czy może lepiej zrezygnować z ketonalu? Chce szybko wrócić do treningów a czuje się ledwo żywy.

Wosjkowyy 29 October 2020
Ekspert odpowiada

Witaj.

Wszystko zależy od tego, co zadziało się ze stawem i jakie były konsekwencje zadziałania urazu. Jeżeli nie było wyraźnej przyczyny, która by wskazywała na pojawienie się kontuzji, to można domyślać się, że nieprawidłowość wystąpiła na skutek powtarzalności np. błędnej formy wyciskania lub po prostu przeciążenia stawu. Skoro staw boli już od 2 tygodni, to jest to znak, że pojawił się zapewne stan zapalny, który obecnie CI dokucza.

Polecamy również: Zdrowe barki w pięciu krokach

Co możesz wykonać?
1. najlepszą opcją byłaby konsultacja z fizjoterapeutą, który obejrzy bark, oceni ruchomość i podpowie, z czym może być kłopot. 
2. przerwa od treningu jak najbardziej wskazana, tym bardziej ogranicz ten ruch, który prowokuje ból. jeżeli boli podczas wyciskania leżąc, to na jakis czas wyeliminuj ten ruch z treningu. lepiej trenować w ogóle i ominąć WL niż nabawić się poważniejszej kontuzji.
3. ketanol może być pomocny jako element terapii w przypadku fazy "uderzeniowej" by wyciszyć stan zapalny, 2-3 dni możesz na nim polecieć.
4. zastosuj szeroką suplementację na odżywienie stawu i wyciszenie stanu zapalnego
https://sklep.sfd.pl/ALLNUTRITION_Collagen_Pro-opis40716.html
https://sklep.sfd.pl/SFD_NUTRITION_Boswellia_Serrata-opis38787.html
https://sklep.sfd.pl/ALLNUTRITION_MSM-opis38336.html

Tomasz Maciołek Fizjoterapeuta 29 October 2020
0