SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Niedoczynność tarczycy, a redukcja tkanki tłuszczowej

Witam Chciala my kupić spalacz tłuszczu Mam problemy z tarczyca ( metabolizm bardzo spowolniony) I bardzo ciężko mi spalić brzuch Jaki spalacz tłuszczu mi polecacie ??

Anonim 19 January 2021
Ekspert odpowiada

Witaj!

Problemy z tarczycą dotyczą coraz większej części osób. Zdaje sobie sprawę, że takim osobom jest znacznie trudniej schudnąć niż osobom zdrowym. W tej sytuacji problematyczna staje się także dieta, gdyż nie można obniżać kalorii tak płynnie jak w przypadku osób zdrowych. 

Mimo wszystko warto byłoby zacząć od konsultacji z lekarzem, który z pewnością zapisze leki wyrównujące poziom hormonów. Takie rozwiązanie bez wątpienia ułatwi zabiegi związane z odchudzaniem. 

Warto także zapytać lekarza czy możesz sobie pozwolić na umiarkowany deficyt kaloryczny, bo nie we wszystkich fazach leczenia jest to dopuszczalne. 

Na pewno warto będzie pozbyć się z diety produktów o wysokim stopniu przetworzenia, słodzonych napoi, wszelkiego rodzaju przekąsek i słodyczy. To także może ułatwić odchudzanie. W wielu przypadkach kalorie to nie wszystko i właśnie dobór produktów może być kluczowy. 

W Twojej sytuacji także zbyt forsowne ćwiczenia nie są najlepszym rozwiązaniem. Dlatego nie przesadzaj z aktywnością i staraj się ją utrzymać na umiarkowanym poziomie. Nadal najlepszym rozwiązaniem będzie trening siłowy połączony z kardio. 

Jeśli chodzi o preparaty, które mogą wspomóc spalanie tkanki tłuszczowej, to z mojej perspektywy (czyli osoby, która także zmaga się z niedoczynnością tarczycy) świetnie sprawdzi się połączenie zielonej herbaty, kofeiny i l-carnityny. I właśnie taką suplementacje polecam. 

Jednak z racji, że każdy przypadek jest nieco inny, także tą suplementacje skonsultuj z lekarze. U mnie nie było żadnych przeciwskazań.

 

Inez Gorońska Mistrzyni Polski 20 January 2021
0