SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Skręcona kostka - powrót do formy.

Witam, skręciłem kostkę (1 stopień) minęły dwa tygodnie i przez pierwszy tydzień w ogóle nie ćwiczyłem. W następnym tygodniu zacząłem ćwiczyć górę ciała. Jestem w wieku 15 lat można powiedzieć zawodowym siatkarzem dzisiaj miałem trening siatkówki i półtorej godziny w połowie poczyułułem zakwasy i mamy pytanie jak po dwutygodniowej przerwie można powrócić do własnej dyspozycji jeżeli chodzi o nogi jakieś szczegółowy plan jakby mi ktoś mógł napisać co robić dni trening siatkarski mam we wtorek środa czwartek o 18:00. Fajnie by byłogdyby ktoś rozpisał mi trening żeby powrócić do formy maximum myślę 2 tygodnie maksymalnie 3 aby być gotowy na jedną czwartą mistrzostw Polski w siatkówkę najprawdopodobniej odbędzie się 28 kwietnia ale pewnie przełożą. Proszę o szybką odpowiedź, zależy mi żeby być a dobrej dyspozycji.

Szymon 13 April 2021
Ekspert odpowiada

Witaj.

Tak się składa, że niedawno pisałem artykuł dotyczący między innymi skręcenia. 

Podsyłam link, gdzie znajdziesz informacje dotyczące tego, jak postępować. 

Polecamy również: Naciągnięcie czy skręcenie - czym różnią się te kontuzje?

W przypadku skręcenia I stopnia zazwyczaj dochodzi do lekkiego uszkodzenia tkanek, które bezpośrednio otaczają staw, czasem do lekkiego naderwania torebki. Sam staw powinien być całkiem stabilny, ruchomość zachowana, jednak utrzymywanie masy ciała, chodzenie będzie tutaj wyraźnie dawało efekt bólowy. Jednak ból nie będzie na tyle silny, aby utrudniał znacznie poruszanie się, a dobre usztywnienie stawu powinno pomóc w życiu codziennym. 

Piszesz, że jesteś zawodowym siatkarzem...

Zawodowi siatkarze, czy drużyny profesjonalne, mają swoich trenerów fizjoterapeutów, czy opiekunów, którzy prowadza drużynę. To trener prowadzi treningi siatkarskie, ale również przy wsparciu fizjoterapeuty treningi motoryczne, czy siłowe. Siatkarze nie trenują tylko na boisku, ale również trenują siłowo i to całkiem ciężko. Wiem, bo sam grałem w siatkówkę co prawda w lidze amatorskiej, jednak podejście było całkiem profesjonalne do tego, co robiliśmy. 

Musisz więc poprosić trenera, aby takowy plan Ci przygotował, gdyż u nas każdy zawodnik był traktowany indywidualnie.
Co więcej, trzeba uwzględnić Twoją kontuzje, możliwości motoryczne, a przede wszystkim wiek. Nie każde ćwiczenia jesteś w stanie wykonywać 

Tomasz Maciołek Fizjoterapeuta 14 April 2021
0