SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Rozpoczęcie przygody z Lekkoatletyka w wieku 21 lat

Rozpoczęcie przygody z lekkoatletyka w wieku 21 lat, czy jest sens? Czy są kluby które biorą takie osoby? Z myślą żeby sobie gdzieś wystartować jak będę wyniki? Celując w biegi krótko dystansowe?

kendzi9 06 marca 2021
Ekspert odpowiada

Witaj.

W sumie zadałeś wiele pytań, który by wymagały od nas po prostu zgadywania, czy tak, czy też nie. Oczywiście nie jest tajemnicą, że wybitni sportowcy oprócz predyspozycji genetycznych, do swoich wyników dorzucają wiele lat treningów, doświadczenia i sporo wyrzeczeń, jakie były poświęcone sportowi.

Jednak, czy to powoduje, że masz czegoś nie trenować? Nie spełniać się, jako sportowiec, jeżeli czujesz, że to, co będziesz robił przyniesie Ci radość. Nie!

Skoro czujesz, że chcesz trenować biegi krótkodystansowe, to rozumiem, że już wcześniej musiałeś mieć z tym styczność i wiesz, że potrafisz. Wiesz, że tego typu aktywność fizyczna sprawia Ci radość i na pewno będziesz robił to z zaangażowaniem. 

Czy będą wyniki?
Zacznij trenować. Dopóki nie weźmiesz się za coś na poważnie, nie włożysz w to 100% swojego zaangażowania, to nigdy nie dowiesz się co możesz osiągnąć. Niech wiek Cię nie ogranicza. 21 lat to jeszcze bardzo młody organizm i jesteś w stanie z niego dużo wycisnąć. Dlatego nie myśl o tym a po prostu weź się za treningi. Udaj się do klubu, jaki Cię interesuje, dowiedz się, jakie są warunki członkostwa i co myśli na te temat kadra trenerska.

Pamiętaj jednak o tym, że chcesz się realizować i spełniać i nawet, jak nie będą przychylni powiedz, że chcesz spróbować i dasz z siebie wszystko, jeżeli umożliwią Ci podjęcie treningów. Doświadczona kadra trenerska szybko zweryfikuj Twoje szanse w kontekście wyczynowym.

Tomasz Maciołek Fizjoterapeuta 08 marca 2021
0
Pytania które mogą Ciebie zainteresować
Zawarte treści mają charakter wyłącznie edukacyjny i informacyjny oraz mogą zawierać lokowanie produktu. Starannie dbamy o ich merytoryczną poprawność. Niemniej jednak, nie mają one na celu zastępować indywidualnej porady u specjalisty, dostosowanej do konkretnej sytuacji czytelnika.