SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Redukcja Rekompozycja problemy

Witajcie , pierwszy raz tu jestem i proszę o pomoc .Robie rekompozycje jestem już po około 15-16 tygodniach i zastanawiam czy to dobre wyjście ? Wiek 21 lat Waga (zaczynałem ze 106,8) obecnie 101,2kg Wzrost 195 Obecnie diet break ( za tydzień wracam na deficyt 300 kcal ) Lepiej cisnąć dalej niski deficyt czy go zwiększyć stricte pod redukcje ? Z góry dziękuję za pomoc ?

MatisPlatynov 22 stycznia 2021
Ekspert odpowiada

Witaj!

Czy rekompozycja to dobre wyjście? Tu musimy odpowiedzieć sobie na pytanie, na jakim poziomie wytrenowania jesteś. Kiedy w ogóle rekompozycja jest możliwa? W zasadzie tylko w dwóch przypadkach - u osób początkujących, które dopiero zaczynają swoją przygodę z siłownią, albo u osób wracających do ćwiczeń po dłuższej przerwie, ze względu na tzw. pamięć mięśniową. Jeśli nie należysz do jednej z tych dwóch grup, na pewno lepszym wyjściem będzie skupienie się na zwykłej redukcji.

Jak zabrać się za redukcję? 

Najważniejsza w tym wypadku będzie dieta. Nie tylko sam ujemny bilans, ale także odpowiednio dobrane makroskładniki. Warto tutaj pamiętać o zwiększeniu ilości białka, kosztem węglowodanów. A jak obliczyć zapotrzebowanie kaloryczne? Pomoże w tym nasz kalkulator BMR.

kg
cm
lat

Kolejną najważniejszą kwestią będzie trening, zarówno siłowy, jak i aerobowy lub anaerobowy. O ile sam trening siłowy nie musi się różnić od tego wykonywanego na masie, o tyle różnicą będzie dodanie treningu tlenowego. Mogą to być zwykle aeroby, a może być to także trening HIIT / interwałowy. Więcej o nim i jego zaletach przeczytasz w artykule.

Polecamy również: Trening HIIT- trening interwałowy

Na sam koniec warto pomyśleć o pomocy jaką są spalacze tłuszczu. Wiadomo, nie zrobią one za nas całej roboty, ale pomogą zmotywować do treningu, dodają energii, i nasilają termogenezę.

Przemek Górynowicz Zawodnik IFBB 23 stycznia 2021
0
Zawarte treści mają charakter wyłącznie edukacyjny i informacyjny oraz mogą zawierać lokowanie produktu. Starannie dbamy o ich merytoryczną poprawność. Niemniej jednak, nie mają one na celu zastępować indywidualnej porady u specjalisty, dostosowanej do konkretnej sytuacji czytelnika.