SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Redukcja

Witam mam 16 lat Waże 72 kilo i mam 168cm wzrostu Zacząłem ćwiczyć (mam drążek, hantle i poręcze w domu) chciałbym zrzucić 10 kg do czerwca tego roku, przez pierwsze 5 dni nie przykładałem się do jedzenia i liczenia przez co jadałem po 1400-1600 kcal i teraz jem około2000 kcal, moje pytanie brzmi czy mogę teraz bez problemu kontynuować redukcję i czy te 10 kg w ok 4 miesiące to nie za szybko bo boję się, że zostanie zostanie mi obwisła skora(słyszałem, że moze zostac po zrzuceniu duzej ilosci kilogramów) Z góry dziękuję za odpowiedź

Pk333 28 February 2021
Ekspert odpowiada
Cześć.
 
Spokojnie możesz kontynuować redukcję, 10 kg do czerwca to wcale nie dużo, aczkolwiek, patrząc na Twój stosunek wagi do wzrostu, wydaje się, że nie będzie potrzeby zbijania 10kg. Myślę, że jeżeli będziesz systematycznie trenował, zwłaszcza, bazując na treningu siłowym nie, będzie problemu z obwisłą skórą.
 
Zacznijmy od tego, że na początku przydałoby się wyliczyć  zapotrzebowanie kaloryczne, jest to bardzo ważne, przed przystąpieniem do kolejnych etapów redukcji tkanki tłuszczowej. Następnie z tego, co wyliczysz odejmij ok. 300-500 kcal na start, ustal sobie około 2,5 g białka na 1 kg masy ciała, ok 1 g tłuszczu na 1kg masy ciała (pamiętaj, aby były to zdrowe Tłuszcze). Resztę zapotrzebowania uzupełnij węglowodanami.
Tutaj podaje Ci kalkulator, gdzie wyliczysz zapotrzebowanie:
 
kg
cm
lat
 
Do tego sprzętu, który posiadasz, warto zainwestować w gumy oporowe, gdyż da ci to znacznie obszerniejsze pole manewru w treningu, co wiąże się z lepszymi postępami.
 
 
W dalszym etapie redukcji warto zainwestować w spalacz tłuszczu.
 
 
 
Pozdrawiam Mariusz
Mariusz Żaba IFBB PRO 01 March 2021
0