SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Redukcja

Witam, jakiś czas temu zadałem pytanie o kalorie w wieku 15 lat (teraz 16), wyszło, że muszę spożywać minimum 2500 kcal, ale jest mi dość trudno zjeść tyle kalorii najczęściej jest około 2200kcal. Najmniejsza waga jaką zanotowałem w tym czasie to 77.1, ale niżej już nie chudnę spada. Trening siłowy 3 razy w tygodniu i 2 razy HIIT. W skrócie mam następujące pytania: - co mogę zrobić żeby chudnąć (spalacze tłuszczu odpadają) może kawa? Podobno przyśpiesza metabolizm, ale nie wiem czy w wieku 16 lat mogę ją pić (jak już to pije Inke) -Lepiej zjeść mniej np. 2200 kcal czy "nabić" około 2500 kcal jakimiś owocami. Zjadałbym w ciągu dnia np. banana zawsze łatwo wchodzi a kalorii ma około 100. -I co to są super serie, jak działają itd. Chciałbym zmienić plan treningowy (siłowy) na bardziej wymagający, bo obecnym nie czuję za bardzo żeby mięśnie się choć trochę zmęczyły.

eltoj john 27 lutego 2021
Ekspert odpowiada

Witam!

Diety niskokaloryczne na dłuższą metę zadziałają odwrotnie. „Niedojadanie” może zaszkodzić redukcji przy dużym wysiłku. Nie chodzi tu o białka mięśniowe i katabolizm, bo to twoje najmniejsze zmartwienie. Chroniczne niedożywienie prowadzi m.in. do zaburzenia pracy enzymów trawiennych czy gospodarki hormonalnej, więc lepiej dojadać. Te czynniki mogą mieć wpływ na słaby progres w procesie spalania tkanki tłuszczowej.

Układając swój jadłospis, bazuj na wysokokalorycznych produktach o małej objętości. Tak jak już zauważyłeś - banan jest jednym z takich produktów, acz z owocami nie ma też co przesadzać. Niedobory kalorii możesz także uzupełnić odżywką białkową.

Zacznij od porządnego wyliczenia zapotrzebowania kalorycznego:

kg
cm
lat

Jeżeli Twoim celem jest redukcja, to odejmujesz ok. 300 kcal.

http://www.sfd.pl/-t1135440.html - Źródła białka w diecie. 

http://www.sfd.pl/-t1135648.html - Źródła tłuszczu w diecie. 

http://www.sfd.pl/-t1135388.html  - Źródła węglowodanów w diecie. 

W rozkładzie makroskładników na początek przyjmujesz białko 2 g białka na każdy kilogram masy ciała, tłuszcze 1-1,5 g na każdy kilogram masy ciała, a resztę kalorii należy pokryć z węglowodanów.

Co do superserii to odsyłam do artykułu poniżej. 

Polecamy również: Superserie - rodzaje, zalety i wady

Sebastian Szmit Trener Personalny 27 lutego 2021
0
Zawarte treści mają charakter wyłącznie edukacyjny i informacyjny oraz mogą zawierać lokowanie produktu. Starannie dbamy o ich merytoryczną poprawność. Niemniej jednak, nie mają one na celu zastępować indywidualnej porady u specjalisty, dostosowanej do konkretnej sytuacji czytelnika.