SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Redukcja kobieta waga 57 kg

Witam Czy jest tu ktoś kto może obliczyć mi Zapotrzebowanie na makroskładniki? Kobieta lat 30 waga 57 cel (50) Aktywność fizyczna 3x w tygodniu

Lusi 18 April 2021

Spalacz tłuszczu - REDOX ExtremeEkspert odpowiada

Witaj,

Trochę za mało danych, żeby obliczyć choćby zapotrzebowanie kaloryczne. Waga 57 kg może być właściwa dla osoby o wzroście 1,66 m, ale np. niedowagą dla 1,8 m. Dlatego też ciężko oszacować na ile realny i rozsądny jest cel. Aktywność fizyczna to też może być ciężki trening siłowy, albo Pilates, który ma zupełnie inną intensywność.

Jednak i tak bardzo fajnie, że chcesz zadbać o swoją dietę i zrealizować swoje cele. Zacznij od obliczenia swojego dziennego zapotrzebowania kalorycznego. Do tego przyda Ci się nasz kalkulator BMR, który zamieszczam niżej. 

kg
cm
lat

Polecamy również: Pierwszy rok treningu dla początkujących kobiet - redukcja

Przy okazji polecam przeczytać cały artykuł, gdyż znajdziesz w nim wiele wskazówek dotyczących odchudzania.

Co do ustawienia makroskładników... Śmiało możesz zacząć dietę od 30% białka, 40% węglowodanów i 30% tłuszczy. Obserwuj swoje ciało i na tej podstawie możesz wprowadzać pewne modyfikacje. Nauczysz się, jak działa Twój organizm. Pamiętaj też, że dużo zależy również od tego, skąd czerpiesz swoje posiłki. Wybieraj produkty jak najmniej przetworzone, które mają więcej wartości odżywczych, potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu.

Polecam również artykuł o treningu kobiet:

Polecamy również: 10 rzeczy, które każda kobieta powinna wiedzieć o treningu siłowym

 

Agata Bugorska Trener personalny 19 April 2021
0