SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Redukcja dla dziewczyny 1500kcal

jestem na redukcji czy 1500kcal dla dziewczyny 16 lat 55kg i 163cm wzrostu to dobra kaloryka?

Julia5653 25 October 2020
Ekspert odpowiada

Witaj! 

Wiem, że w Twoim wieku zachowanie zdrowia, urody i młodej skóry wydaje się atrakcyjne, a nawet często mało ważne, gdyż nastolatki często ignorują te kwestię by osiągnąć ten cel. Mowa oczywiście o szybkim ubytku wagi. 

"Wrzucają" Twoje dane do kalkulatora, otrzymujemy następujący wynik. 

 

Na podstawie otrzymanego wyniku nie mogę Ci rekomendować niższych kalorii niż 1800 na dzień. Uważam, że w Twoim wieku dostarczenie mniejszej ilości kalorii niż 1800, nie będzie korzystne ani dla sylwetki, ani dla zdrowia. Zdecydowanie lepszym pomysłem będzie skoncentrowanie się na jakości spożywanych kalorii. Wiadomo, że zgubna jest nadmierna ilość kalorii i to ona jest główna przyczyną nadwagi, ale często jest to efekt spożywania wysoko przetworzonej żywności, która zawiera w sobie bardzo duże ilości tłuszczu i cukru. 

Które produkty warto wykluczyć? 

  • z diety najlepiej wyeliminować wszystkie produkty, które zawierając cukier, a są nimi: słodycze, słodkie przekąski, miód, pieczywo cukiernicze i wypieki, słodzone napoje. W okresie odchudzania warto poważnie ograniczyć spożywanie świeży wyciskanych soków
  • fast foody i gotową żywność (paczkowaną) z marketów, tzw. dania gotowe
  • wysoko przetworzone wędliny w tym np. parówki

Jakie produkty powinny znajdować się w Twojej diecie? 

  • do diety należy włączyć: mięsa o niskiej zawartości tłuszczy, ryby, jeśli chodzi o sery, to najlepsze dla Ciebie będą sery twarogowe i grani czy tam serki wiejskie, nasiona roślin strączkowych, jaja
  • postaraj się aby w Twojej diecie było dużo warzyw oraz 1-2 owoce dziennie 
  • jeśli chodzi o napoje to najlepszym wyborem będzie czysta woda oraz zielona herbata oraz sporadycznie napoje gazowane ZERO.

Duże znaczenie dla utrzymania wagi i redukcji tkanki tłuszczowej ma aktywność fizyczna. Jeśli chodzi o Twoją grupę wiekową, to z pewnością można powiedzieć, że im cięższa będzie ta aktywność, tym ciało będzie bardziej jędrne, a sylwetka bardziej estetyczna. 

Bardzo dużo ciekawych i przydatnych informacji znajdziesz w poradniku Agaty. 

Polecamy również: Jak uzyskać sylwetkę fitness - kompleksowy FIT poradnik

 

Inez Gorońska Mistrzyni Polski 25 October 2020
0