SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Redukcja bez ćwiczeń

Witam, poczytałam przypięte posty itd. ale nie znalazłam odpowiedzi wiec pytam. Czy redukcja jest możliwa bez jakiegokolwiek trenowania? Mam zapotrzebowanie niecałe 2200 i zaczelam jeść 1850kcal, dam radę schudnąć? Jedyny trening to rowerek i tyle o ile przekroczę dzienny limit 1850, ale raczej mieszczę się w tych 1850 kaloriach. Dziękuje za odpowiedzi z góry

dominika5600 13 January 2021
Ekspert odpowiada

Witaj! 

Każdy z trzech następujących czynników może przyczynić się do utraty zbędnych kilogramów - mowa o diecie, aktywności fizycznej oraz suplementacji. 

Zdecydowanie najistotniejszym czynnikiem, którego trudno w jakikolwiek sposób nadrobić jest zmiana w sposobie odżywiania, a przede wszystkich utrzymanie ujemnego bilansu kalorycznego. 

Ujemny bilans kaloryczny jest warunkiem po spełnieniu którego organizm będzie sięgał do tkanki tłuszczowej po brakującą energie. W ten właśnie sposób organizm spala tłuszcz.

Aktywność fizyczna, czyli trening jest czynnikiem, który może pomóc w uzyskaniu ujemnego bilansu energetycznego oraz pogłębić go. Nie jest to jednak jedyna rola aktywności. Dzięki treningowi możemy kształtować naszą sylwetkę i utrzymać ją w jędrności, a wytrenowane mięśnie są "piecem", który wymaga większej ilości paliwa aby je utrzymać. Z tej przyczyny osobom trenującym łatwiej jest utrzymać wypracowane efekty.

Jeśli Twoje zapotrzebowanie faktycznie wynosi 2200 kcal, to wydaje się, że 1850 kcal powinno być wystarczające dla umiarkowanej i zdrowej redukcji. Dołożenie jakiejkolwiek aktywności fizycznej, nawet wspomnianej jazdy na rowerze bez wątpienia wpłynie korzystnie na efekty. 

Ostatnim wspomnianym czynnikiem są suplementy, to one mogą być akceleratorem postępów. Duże znaczenie będzie miał wyższym udział białka w diecie, dlatego warto rozważyć 1-2 koktajli białkowych w ciągu dnia. 

Polecamy również: Czy koktajle proteinowe pomagają schudnąć i stracić tłuszcz z brzucha?

Spalacz z kategorii termogeników zmobilizuje do jeszcze większej aktywności, pomoże opanować apetyt i przyspieszy termogenezę (wykorzystanie energii zgromadzonej w postaci tkanki tłuszczowej). 

Inez Gorońska Mistrzyni Polski 13 January 2021
0