SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pytanie odnośnie odżywki białkowej

Cześć, mam 16 lat i trenuje co drugi dzień na siłowni. Głównie są to treningi siłówe ale równierz areobowe. Chce kupić sobie jakąś naturalną odrzywkę białkową bez większej ilości cukru.

Filipos 20 września 2020
Ekspert odpowiada

Witaj! 

Na wstępie zaznaczę, że jest to bardzo dobry pomysł, gdyż większy udział białka w diecie wydaje się strategiczny dla osób trenujących kontrolujących wagę swojego ciała oraz tych, którzy muszą zadbać o odpowiednią regenerację. 

Jakie białko wybrać?

Jeśli dobrze tolerujesz mleko, to najlepszym wyborem będą białka pochodzące z mleka. Na początek, zwłaszcza w młodym wieku sprawdzi się WPC, czyli koncentrat białka serwatkowego. Jeśli Twoja dieta będzie bardziej dopracowana i wejdziesz w okres redukcji tkanki tłuszczowej, to wtedy warto zainteresować się WPI, czyli izolatem białka serwatkowego. WPI jest nieco droższy i lepszy, ale tak jak wspomniałam WPC wydaje się optymalnym rozwiązaniem. 

Jak uzupełniać białko? 

Mając na uwadze Twój wiek oraz wysoką aktywność fizyczną, dzienna ilość białka którą dostarczasz powinna wynosić 1,5-2g na każdy kilogram masy ciała. Mam tu jednak na myśli, wszystkie źródła białka jakie spożywasz w ciagu dnia (mięsa, sery, jaja, ryby, nabiał, nasiona roślin strączkowych). Odżywka białkowa jest najłatwiejszym i najszybszym sposobem na uzupełnienie białka w diecie. Przede wszystkim powinieneś wypić dużej szejk białkowego zaraz po zakończonym treningu, a w dni wolne od treningu siłowego, uzupełnij nim jeden posiłek, najlepiej ten który będzie ubogi w białko. Jestem przekonana, że 1-2 szejki białkowe dla Twojej grupy wiekowej będzie wystarczającym rozwiązaniem. 

Koniecznie także przeczytaj poniższy artykuł. 

Polecamy również: Czy koktajle proteinowe pomagają schudnąć i stracić tłuszcz z brzucha?

Inez Gorońska Mistrzyni Polski 21 września 2020
0
Zawarte treści mają charakter wyłącznie edukacyjny i informacyjny oraz mogą zawierać lokowanie produktu. Starannie dbamy o ich merytoryczną poprawność. Niemniej jednak, nie mają one na celu zastępować indywidualnej porady u specjalisty, dostosowanej do konkretnej sytuacji czytelnika.