SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Przeskakiwanie w prawym barku

Gdy podnoszę prawą ręką do góry nawet niewielki ciężarek, prawie za każdym razem czuje i słysze chrupnięcie w okolicy prawego barku. Tak raczej nie powinno być, bo w lewej ręce nic takiego się nie dzieje. Co to może być i czy można coś z tym zrobić?

Jon 17 May 2021
Ekspert odpowiada

Witaj!

Z tego, co opisujesz to może być praktycznie wszystko, co znajduje się w stawie ramiennym i całym kompleksie barkowym. Począwszy od napięcia mięśniowego, które prawdopodobnie wymaga rozluźnienia, bo powoduje przeskakiwanie struktur stawu czy też ścięgien w jego obrębie, tak do nieco poważniejszych uszkodzeń, które to z kolei wymagałyby dalszej diagnozy, jak obrazowanie rtg.

Co należy zrobić?
Jeżeli szukasz pomocy na własną rękę, a chrupanie i przeskakiwanie nie jest bolesne, nie ma ograniczenia ruchowego w stawie, to być może wystarczy popracować nad mobilnością stawu, wykonując poszczególne ćwiczenia rozciągające, jak:


/>

Polecam zapoznać się również z artykułem zdrowe barki w 5 krokach

Polecamy również: Zdrowe barki w pięciu krokach

Osobiście skonsultowałbym się jednak z fizjo w Twojej okolicy, który byłby w stanie obejrzeć bark na żywo i podpowiedzieć co może być z nim nie tak.
Niestety przez Internet nie jesteśmy w stanie udzielić kompleksowej pomocy, nie wiemy, czy w przeszłości były jakieś epizody z kontuzjami, czy jesteś osobą prawo, czy leworęczną itd. Tutaj potrzeba szerszego wywiadu, szerszego poglądu na całość sylwetki i zbadania możliwości ruchowych. 

Polecamy również: Nadciśnienie a trening. CZ.I: geneza

Tomasz Maciołek Fizjoterapeuta 17 May 2021
0