SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Przerwa w stosowaniu gainera

Siema mam pytanie czy opłaca sie robić jakąkolwiek przerwe pomiędzy kupowaniem gainerów czy jak sie już zacznie to lepiej kupować jeden po drugim?

Serafin 02 October 2022
Ekspert odpowiada

Witaj!

Jeśli Twoim celem jest zwiększanie masy mięśniowej, to absolutnym warunkiem jest utrzymanie każdego dnia nadwyżki energetycznej. To głównie w takim celu kupuje się i stosuje odżywki typu gainer

Nie są one obowiązkowym dodatkiem dla osób trenujących, jednak nadwyżka energetyczna jak wspomniałam, jest obowiązkowa. 

Odpowiadając na Twoje pytanie, czy jest sens robić przerwy? Jeśli odstawienie odżywki typu gainer ma spowodować, że będziesz miał problem z dostarczeniem energii i białka, a tym samym nie będzie ona spełniała warunków diety na masę, to odstawieniem gainera będzie ogromnym błędem. 

Z racji, że dany smak gainera może Ci się znudzić, to wartym uwagi rozwiązaniem będzie kupowanie mniejszych opakowań, dzięki czemu będzie mógł częściej zmieniać smaki. 

Jeśli szczególnie zależy Ci na wzroście masy mięśniowej, to powinieneś koniecznie zwrócić uwagę na suplementację kreatyną. Bez wątpienia jest ona najskuteczniejszym suplementem wspomagającym budowanie masy, siły i ogólnej formy sportowej. O walorach stosowania kreatyny przeczytasz niżej. 

Polecamy również: Kreatyna - Stanowisko Międzynarodowego Stowarzyszenia Żywienia Sportowego

Inez Gorońska Mistrzyni Polski 03 October 2022
0