SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Proteiny, odżywka białkowa przy pracy fizycznej

Witam mam pytanie chciał bym zamówić.jakies proteiny. Jakiś suplement diety . A.mianowic pracuje fizycznie na budowie. Na obiad parę kanapek wracam.do domu koło 17 to do fulla , a z rana borykam się z bylem mięśni itp.... jakieś oferty żeby chociaż trochę uzupełnić białko itp ?

Dejo 03 April 2021

Co to jest odżywka białkowa?Ekspert odpowiada

Witaj! 

Z tego co piszesz faktycznie w Twojej diecie, może brakować białka. Nie napisałeś, czy coś trenujesz, ale w zasadzie praca fizyczna na budowie jest też sporym obciążeniem i organizm potrzebuje odpowiedniej porcji protein, aby właściwie się regenerować. Powinieneś ich dostarczać ok. 1,5-1,8 g na kg masy ciała, co przy tym trybie żywienia rzeczywiście może być wyzwaniem. 

Myślę, że w Twoim przypadku najlepiej sprawdzi się koncentrat białka serwatkowego, czyli tzw. WPC. Jest to bardzo uniwersalne białko charakteryzujące się średnim czasem przyswajania, więc taki szejk wypijany do śniadania lub nawet w czasie pracy powinien zapewnić optymalny poziom protein w ciągu całego dnia. Spory wybór tej właśnie formy odżywki znajdziesz w poniższym dziale.

Sposoby na obolałość mięśniową.

Najlepszymi sposobami na powysiłkowe bóle mięśniowe są rolowanie, masaże czy rozciąganie. Problemem jest jednak to, że często nie mamy czasu lub po prostu energii, aby po całym dniu ciężkiej pracy jeszcze się gimnastykować w domu. Możesz tutaj spróbować zastosować aminokwasy rozgałęzione BCAA. Wielu z ćwiczących na siłowni po ich zastosowaniu odnotowuje wyraźnie mniejsze bóle mięśni po treningu.

Konkretny skład ma Allnutrition BCAA 2:1:1 1000 XtraCaps, do tego jest w wygodnej do spożycia w formie. Stosując 5-6 kapsułek przed i drugie tyle po pracy, powinieneś już odczuć różnicę. 

Zmiana nawyków żywieniowych. 

Opisany przez Ciebie sposób żywienia, mówiąc delikatnie, nie należy do tych najlepszych. Odpowiednie zmiany w Twoim podejściu do tej kwestii również mogą wpłynąć pozytywnie na szybszą regenerację. Chciałbym Cię w tym miejscu odesłać do artykułu opisującego problemy i wyzwania młodych sportowców. Co prawda może się wydawać, że nie należysz do głównej grupy odbiorców, ale myślę, że znajdziesz tam kilka wskazówek, które mógłbyś wprowadzić do swojego życia. 

Polecamy również: Żywieniowe wyzwania i problemy młodych sportowców

Powodzenia! 

Łukasz Pszczołowski Zawodnik IFBB 05 April 2021
0