SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Podnoszenie na klatę

Ćwiczę już około 3 mies, mam 14 lat jeszcze a rocznikowo 15.Moja waga to 68 kg, na klatę podnoszę 80 kg, co myślę że jest dobrym wynikiem, było na pompie dobrej, przy lepszej rozgrzewce, pozycji itp było by więcej myślę, pozdrawiam czytelników, nie poddawać się

Togus 25 February 2021
Ekspert odpowiada

Witaj.

Jesteś bardzo młodym człowiekiem i taki wynik jest naprawdę imponujący. Tym bardziej że ważysz jedynie 68 kg!

Jednak musisz pamiętać o 2 kwestiach:

1. Jeżeli dalej chcesz iść w tym kierunku, to koniecznie znajdź sobie osobę, która Cię odpowiednio pokieruje, bo w mojej opinii masz predyspozycje, żeby podnosić naprawdę fajne ciężary i osiągać wyniki. Jednak, aby nie stała Ci się krzywda, powinieneś być dobrze prowadzony, gdyż Twój wiek nie jest jeszcze odpowiednim wiekiem do podnoszenia znacznych ciężarów, więc tutaj opieka trenerska jest mocno wskazana.

2. Jeżeli podnosisz sobie ot tak w domu, dla własnej satysfakcji, to na razie, do około 15-16 roku życia wstrzymaj się ze sprawdzaniem swoich rekordów i maksów. Tak, jak wspominałem, Twoje ciało nie jest jeszcze przygotowane do tego, aby dźwigać znaczne ciężary, dlatego też przyjdzie czas jeszcze na to, aż w pełni się rozwinie Twój układ kostny. Wykonuj obecnie standardowe serie na max 8-10 powtórzeń w serii zachowując około 2 powtórzenia zapasu, aby nie był to trening do upadku mięśniowego. 

Pamiętaj również o odpowiednim wsparciu żywieniowym, jak i korzystaniu z podstawowych witamin, takich, jak witamina D3 K2, Wapń, kwasy omega 3, które zadbają o Twój prawidłowy rozwój.

Polecamy również: Suplementy dla nastolatka

Tomasz Maciołek Fizjoterapeuta 26 February 2021
0