SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Podciąganie nachwytem na drążku

Witam. W chwili obecnej nie podciągnę się na drążku ani razu. Do piątku potrzebuje zrobić conajmniej 5 powtórzeń, najlepiej by było 11. Czy jest to wykonalne w 5 dni? Jakie ćwiczenia robić, ile razy dziennie, ile serii, powtórzeń. Podciąganie ma być nachwytem. Dziękuje

Sansej 11 lipca 2021
Ekspert odpowiada

Witaj!

Niestety nie jest to możliwe, aby w kilka dni, aż tak mocno poprawić wynik.

Nawet jeżeli Twoje podciąganie by było słabe ze względu na technikę wykonania, to odpowiednia siła mięśniowa pozwoliłaby Ci wykonać parę ruchów np. ramionami. Jednak jeżeli nie jesteś w stanie obecnie podciągnąć się ani razu, to nie ma co liczyć na to, że w tydzień wykonasz kilka powtórzeń.

Inaczej by było, gdyś np. wykonywał na spokojnie te 4-5 ruchów, a potrzebowałbyś osiągnąć np. 8-10. Pod warunkiem, że mógłbyś korzystać z techniki, która zakłada wykorzystanie pędu ciała, wtedy można by było pokombinować z podciąganiem typowo cross fitowym.  Jednak, aby tego typu technika wykonania była możliwa, to konieczne by było posiadać pewne podstawy, które by pozwoliły siłowo podciągnąć się kilka razy. 

Polecamy również: Jak szybko poprawić podciąganie się na drążku? 

Co robić?
Nie bardzo jest już jak zadziałać. Niestety, jeżeli czekają Cię egzaminy sprawnościowe (np. do służb mundurowych), to na pewno wiedziałeś o tym dużo wcześniej i trzeba było przemyśleć sposób przygotowania się minimum te 3-6 miesięcy przed testami w zależności od możliwości wysiłkowych. Pozostaje więc kwestia przemyślenia, czy start w egzaminie ma obecnie sens, czy nie przełożyć startu na inny termin i przygotować się porządnie do egzaminu. Zadaj sobie pytanie, co to za żołnierz, policjant, strażak, który nie potrafi się podciągnąć na drążku? Trochę chyba wstyd...

Tomasz Maciołek Fizjoterapeuta 11 lipca 2021
0
Pytania które mogą Ciebie zainteresować
Zawarte treści mają charakter wyłącznie edukacyjny i informacyjny oraz mogą zawierać lokowanie produktu. Starannie dbamy o ich merytoryczną poprawność. Niemniej jednak, nie mają one na celu zastępować indywidualnej porady u specjalisty, dostosowanej do konkretnej sytuacji czytelnika.