SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Początki z treningami - suplementacja na masę mięśniową

Potrzebuje czegoś na masę miesianiową, zaczynam treningi. Na dzień dzisiejszy 190 cm wzrostu waga 95 kg. Praca na statku cały czas aktywność fizyczna

Evilmatizo 02 May 2021
Ekspert odpowiada

Witaj! 

Odpowiednia suplementacja będzie bezpośrednio wpływać na hipertrofię, czyli rozbudowę masy mięśniowej oraz poprawiać nie mniej ważną regenerację - ale to nie wszystko!

Porcja przedtreningówki przed wyjściem na siłownie może wpłynąć pozytywnie również na aspekt psychologiczny. Dzięki temu możemy o wiele bardziej przyłożyć się do treningu. Kompleksy Pre-Wo (pre-workout) najczęściej mają też w składzie solidną porcję kofeiny, więc nie ma szans, żeby zabrakło energii do ćwiczeń. 

Od siebie mogę polecić Allnutrition Pre Workout Series. Kompleks ten posiada w swoim składzie odpowiednią ilość cytruliny, która zwiększa wytrzymałość, a to przekłada się na przeprowadzenie bardziej efektywnego treningu. Do tego oczywiście kreatyna! Czyli podstawowy suplement przy budowaniu masy mięśniowej. O jej właściwościach i dawkowaniu możesz przeczytać w rankingu najlepszych kreatyn.

Polecamy również: Kreatyny ranking - najlepsza kreatyna

Znajdziesz w nim kilka propozycji, z których jedna na pewno powinna znaleźć się w Twojej "apteczce". 

Nadwyżka kaloryczny - warunek konieczny. 

Aby budować masę mięśniową, musisz być na dodatnim bilansie kalorycznym, czyli dostarczać więcej pożywienia, niż wynosi Twoje zapotrzebowanie. Ile dokładnie jeść? Odpowiedź da Ci kalkulator BMR. Korzystając z niego, obliczysz, jakie jest Twoje zero kaloryczne, więc musisz dodać ekstra 300-400 kcal, co da Ci nadwyżkę, gwarantującą odpowiednie przyrosty. 

kg
cm
lat

Często wielu osobom trudno jest przejeść sporą ilość kalorii, dlatego w takiej sytuacji warto zainwestować w tzw. gainera. Czyli pełnowartościowy posiłek w postaci smacznego szejka. W przypadku tej odżywki również wybór jest bardzo szeroki i na pewno znajdziesz coś dla siebie. 

Powodzenia!

 

Łukasz Pszczołowski Zawodnik IFBB 03 May 2021
0