SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Początki na siłowni

Witam, Mam 31 lat chciałbym zacząć ćwiczyć na siłowni by poprawić swoją sylwetkę. Nie wiem od czego zacząć i czy od razu na początku zacząć suplementacje. Jak powinna wyglądać dieta i ile razy w tygodniu powinno się ćwiczyć by mieć najlepsze efekty. Posiadam tak zwany "piwny brzuszek" i raczej siedzący tryb pracy.

Batman 26 lutego 2021
Ekspert odpowiada

Witaj!

Żeby zacząć swoją przygodę z siłownią z głową, warto dopracować wszystkie elementy - trening, dietę i suplementację. Postaram się po kolei pokazać jak do każdego z nich podejść.

Najważniejsze - dieta!

To tak naprawdę od diety będzie głównie zależało, czy będziesz nabierał masy, czy tracił tłuszcz. Jeśli Twoim celem jest na początku zrzucenie brzucha, dieta powinna być z bilansem ujemnym. Jak obliczyć ten bilans? Najprościej z pomocą naszego kalkulatora BMR.

kg
cm
lat

Jeśli masz już ustalone bilans, porą zająć się produktami, z których warto korzystać przy układaniu diety. Tu  pomocą przychodzi nasz artykuł, który w tej kwestii wiele Ci rozjaśni.

Polecamy również: Co jeść na diecie?

Trening

Zaczynając przygodę z siłownią, najlepiej zacząć jest od treningu ogólnorozwojowego, czyli całego ciała podczas jednej sesji treningowej. Ile takich sesji w tygodniu wykonywać? Myślę, że 3 w zupełności wystarczą. Warto jednak trening siłowy uzupełnić treningiem aerobowym. Aeroby można wykonywać w dni wolne od treningu siłowego, 3-4 razy w tygodniu. Jak z kolei powinien wyglądać trening ogólnorozwojowy? Tu znowu odsyłam do naszego artykułu.

Polecamy również: Plan treningowy dla początkujących

Suplementacja

Na początku przygody z siłownią nie musi być bardzo rozbudowana. Na pewno warto zainwestować w odżywkę białkową, która uzupełni nam braki w diecie. Pomyśleć można też nad spalaczem tłuszczu, który z pewnością choć trochę pomoże w pozbyciu się brzuszka.

Przemek Górynowicz Zawodnik IFBB 27 lutego 2021
0
Zawarte treści mają charakter wyłącznie edukacyjny i informacyjny oraz mogą zawierać lokowanie produktu. Starannie dbamy o ich merytoryczną poprawność. Niemniej jednak, nie mają one na celu zastępować indywidualnej porady u specjalisty, dostosowanej do konkretnej sytuacji czytelnika.