SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Plan treningowy

Czy ten plan treningowy jest dobry, jak na 13 latkę, próbującą zredukować tłuszcz z brzucha głównie? Dodam, że tak mało ćwiczeń w powodu iż byłam dopiero 2 dzień na siłowni i nie mam pomysłu co by tu dodać, na mój wiek odpowiedniego. Dodam, że jeszcze chodzę na bieżni 15 przechylenie i ok 5km/h Rozciągam się także czasem, a oto plan: Dzień dołu 15x4 ugięcia nóg na maszynie leżąc 12x5 czwórki 15x5 łączenie kolan w siadzie dwie pozycje 15x5 wspięcia na palcach siedząc na maszynie Dzień góry 10x4 ściąganie drążka w szerokim chwycił 10x4 wyciskanie hantli na siedząco Co mogłabym dodać? Chce głównie zbudować, jak i spalić tkankę tłuszczową z nóg i optycznie zmniejszyć talie, oraz jak już mówiłam- pozbyć się brzuszka.

Karolinqa 21 November 2022
Ekspert odpowiada

Witaj!

Przede wszystkim nie da się zredukować tłuszczu z brzucha tylko miejscowo. Redukcja tkanki tłuszczowej, odchudzanie się, jakie podejmiesz, będzie powodować, że z Twojego ciała będzie uciekał fat równomiernie. Niestety zazwyczaj jest tak, że brzuch, boczki są tymi partiami, gdzie tłuszcz trzyma się najdłużej. 

Kolejna sprawa, aby tłuszcz z ciała mógłby wykorzystany na potrzeby energetyczne, czyli spalony podczas treningu, konieczne jest odpowiednie odżywianie. Zerknij do artykułu, gdzie pisałem o odchudzaniu nastolatków. Jest tam rozpiska przykładowej diety, jak i treningu, jaki można wykorzystać na gotowo. 

Polecamy również: Gotowa dieta odchudzająca i trening z hantlami dla nastolatka

Trening, jaki wykonujesz, jest bardzo słaby, dlatego warto skorzystać z opcji, jaka jest rozpisana powyżej. Plan jest bezpieczny. Musisz pamiętać, że mając 13 lat, nie możesz sobie pozwolić na zbyt ciężki trening z obciążeniem. Twoje ciało, stawy, kręgosłup nie są na to jeszcze gotowe. 

Musisz też wiedzieć, że nie da się budować mięśni i spalać tłuszczu jednocześnie. Takie mechanizmy są sprzeczne pod kątem prowadzenia dietetycznego, więc najpierw lepiej pozbyć się nadwagi, jeżeli takowa występuje, a później na spokojnie zająć się już kształtowaniem sylwetki. 

Mamy na forum dział dla kobiet, gdzie możesz założyć swój temat i bardziej szczegółowo dopracować kwestie treningu i diety.
Zapraszam do działu Ladies SFD https://www.sfd.pl/Ladies_SFD-f446.html 

Tomasz Maciołek Fizjoterapeuta 22 November 2022
0