SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Plan treningowy

Hej rozważam wybór szkoły mundurowej liceum- kierunek (wojskowy) ponieważ jestem w klasie 8 szkoły podstawowej I chciałbym poprosić o plan treningowy żeby wyrobić sobie kondycję na tyle by dać sobie radę w tej szkole , z natury jestem słaby z kondycją ponieważ nigdy nie byłem specjalnie aktywny na wf ale zaczęło mi tak na tym zależeć ale potrzebuje specjalnego planu treningowego a czasu mam pół roku 😟

Pudlak 17 January 2021
Ekspert odpowiada

Witaj.

Przede wszystkim skup się na ogólnym wzmocnieniu swojego ciała. Pół roku to czas, w którym idzie dość dobre postępu już zrobić, więc jak sumiennie zabierzesz się do pracy to przez te pół roku jesteś w stanie coś jeszcze zadziałać. Przede wszystkim, jeżeli chodzi o trening siłowy wrzuć sobie na start trening typu FBW, jak i zacznij po prostu wykonywać cardio. 

Przykładowy trening FBW

https://www.sfd.pl/FBW__Full_Body_Workout-t1135959.html

Skup się na wykonaniu

  • przysiadów
  • martwego ciągu
  • wyciskania stojąc/leżąc
  • pompkach na poręczach
  • podciągania na drążku

    Trening wykonuj minimum 3 razy w tygodniu, bazując na 3 seriach roboczych, które wykonasz w zakresie 12-14 powtórzeń w każdej serii. 

W zależności od szkoły może być jeszcze wymagana sprawność wykonywania tzw. brzuszków, czyli skłonów tułowia na czas. 

Jeżeli chodzi o kondycję i wytrzymałość tlenową, na start możesz zacząć od wykonywania szybkich marszów w terenie. 3-4 razy w tygodniu po 40 minut na start, będzie dobrą opcją, aby przygotować stawy do wysiłku w tej formie. Dalsze etapy, to trucht, czy wykorzystanie treningów interwałowych, gdzie wykonujesz na zmianę sprinty i lekkie truchty.

Polecamy również: Interwały czy cardio - co jest skuteczniejsze?

Tomasz Maciołek Fizjoterapeuta 18 January 2021
0