SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Odżywki, masa, siła

Hej kupiłem od Was gainer Mutant Mass, kreatyna Universal co mogę jeszcze dokupić na budowę masy mięśniowej? bo bardzo wolno mi to idzie. staram się trzymać "swoją" dietę i pilnować kalorii oraz 4 razy w tygodniu ćwiczę na "garażowej" siłowni i bardzo słabo idzie chciałbym dobić do kwietnia te 80kg.. Wiek: 18lat Wzrost: 174CM Waga: 73kg Staż: 2 lata

Cichy5kg 20 January 2021
Ekspert odpowiada

Witaj!

Połączenie gainera i kreatyny jest skutecznym zestawem służącym do budowania masy mięśniowej. Taka kombinacja jest sprawdzona i musi działać. 

Jaki może być powód tego, że waga nie rośnie? 

Tutaj odpowiedź jest prosta. Aby zwiększać masę ciała musisz jeść więcej niż wynosi Twoje zapotrzebowanie. Dlatego, jeśli waga nie idzie, to prawdopodobnie nie przekraczasz tej ilości. 

Trening jest tylko mechanicznym bodźcem dla wzrostu mięśni. Jednak bez dostarczenia odpowiedniej ilości budulca (białko) oraz energii (tłuszcz i węglowodany), trening nie będzie skuteczny. 

Co zrobić? 

Możesz skorzystać z pomocy kalkulatora BMR i przy jego pomocy obliczyć swoje zapotrzebowanie.

 

kg
cm
lat

Do cyfry informującej o ilości kalorii niezbędnych do utrzymania wagi, dodaj ok 500 kcal i utrzymuj ten sam poziom kalorii każdego dnia. W przypadku dużej części osób problemem może być apetyt w konsekwencji czego trudno jest przejeść wszystkie zadane kalorie. Dlatego warto uzupełniać je gainerem, który jest lekkostrawny i nie syci tak jak pokarmy stałe. Gainera najczęściej spożywamy w ilości 150-200g dziennie. Łącząc go z mlekiem możemy otrzymać nawet dodatkowo 1000 kcal. Kreatynę stosuj w ilości 10g w dni treningowe oraz 5g w dni wolne od treningu siłowego. 

Dodatkiem, który może poprawić skuteczność kreatyny oraz pozwoli trenować jeszcze ciężej jest beta-alanina. Takie połączenie w poniższym artykule omawia nasz farmakolog Sławomir Ambroziak. 

Polecamy również: Co do kreatyny…? Beta alanina!

Inez Gorońska Mistrzyni Polski 20 January 2021
0