SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Odżywki dla osoby niepełnosprawnej - odchudzanie

Witam , poszukuje odpowiedniego dla siebie suplementu . Mam 120 kilo 180 wzrostu , chce zrzucić do 105 biceps 50 , tłuszcz na brzuchu i łydkach tamte partię ciężej mi trenować poruszam się na wózku jestem samodzielny , niestety posiadam słabą kondycję z odżywki zamierzam skorzystać poraz pierwszy i kompletnie niewiem od czego zacząć . Mój cel to schudnąć pozbyć się tkanki tłuszczowej , co dam radę zamienić na mięśnie .

Marcin 30 maja 2021
Ekspert odpowiada

Witaj!

No tak, zdecydowanie trzeba by "naprawić" swoją wagę. 

Fajnie, że myślisz o treningu siłowym, gdyż jest on bardzo popularny, gdyż jest on bardzo popularny wśród osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Nawet z tym stopniem niepełnosprawności można wypracować świetną sylwetkę, a nawet rywalizować na zawodach (oczywiście w kategorii osób na wózkach). W Twojej sytuacji rozważyłabym niemalże codzienny trening siłowy, jednak zalecałabym też (jako niezwykle ważny czynnik) 10' wysokiej lub średniej intensywności aktywności fizycznej po każdym posiłku. 

Podstawowym narzędziem do redukcji wagi, jest ujemny bilans kaloryczny, czyli stosowanie diety, w której jesz mniej, niż wynosi Twoje zapotrzebowanie. Jest to bezwzględny warunek i od tego musisz zacząć. 

Drugim ważnym czynnikiem dietetycznym, jest spożywanie większej ilości białka. W Twoim przypadku nie powinno być to mniej niż 2,5 g na każdy kilogram wagi ciała. Tutaj faktycznie ułatwieniem może być odżywka białkowa i warto włączyć ją do codziennej diety. 

Dzienna ilość odżywki na poziomie 100 g, powinna rozwiązać problem odpowiedniej ilości białka w diecie. Ważne, aby żaden posiłek nie zawierał mniej niż 40 g białka. Możesz też kupić berberynę HCL, co będzie doskonałym wyborem, a także zastanowić się nad kupnem spalacza tłuszczu

Takie zakupy na początek będą bardzo trafione. 

Inez Gorońska Mistrzyni Polski 30 maja 2021
0
Zawarte treści mają charakter wyłącznie edukacyjny i informacyjny oraz mogą zawierać lokowanie produktu. Starannie dbamy o ich merytoryczną poprawność. Niemniej jednak, nie mają one na celu zastępować indywidualnej porady u specjalisty, dostosowanej do konkretnej sytuacji czytelnika.