SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Odżywka białkowa dla początkującego mężczyzny

Jaka odżywka białkowa dla mężczyzny na początek ? Zaczyna treningi

karinamm 16 March 2021

Co to jest odżywka białkowa?Ekspert odpowiada

Witaj!

Dostępne na rynku odżywki białkowe różnią się między innymi tym, z czego zostały zrobione. Mogą być pochodzenia zwierzęcego (wołowe, mleczne oraz jajeczne), roślinnego (sojowe, białko grochu). Jeśli dana osoba nie ma uczulenia na nabiał czy nietolerancji laktozy skupiłbym się na dwóch ostatnich grupach. 

Rodzaje odżywek białkowych ze względu na czas wchłaniania. 

To, na które białko się zdecydować, zależeć będzie przede wszystkim od pory jego przyjmowania.

Jeśli ma to być białko, które będzie spożywane w ciągu dnia, jako uzupełnienie diety, proponuję Allnutrition Whey Delicious, które jest bardzo uniwersalną odżywką. W składzie posiada dodatek maślanki, dzięki czemu ma bardzo aksamitną konsystencję. Może być również stosowane jako dodatek to wypieków czy omletów. 

W przypadku, gdy zależy nam na białku, które można stosować przed snem, zdecydowanie najlepszym wyborem będzie Allnutrition Egg White Protein, które podobnie jak kazeina, jest białkiem o wydłużonym czasie wchłaniania, co będzie sprzyjać nocnej regeneracji. 

Natomiast jeśli odżywkę białkową chcemy stosować bezpośrednio po treningu, to warto zainwestować w dobrej jakoś izolat, który charakteryzuje się najkrótszym czasem przyswajania. Tego typu odżywek bardzo duży wybór znajdziesz w dziale Izolatów - WPI.

Alternatywne postaci odżywek białkowych. 

Prócz typowych odżywek białkowych w proszku, pojawia się coraz więcej produktów wysokobiałkowych w innych formach. Są to między innymi kremy do smarowania, naleśniki, owsianki czy nawet lody. Ale dużym zainteresowanie cieszy się również czekolada proteinowa! Zachęcam Cię do przeczytania artykułu opisującego ten smakołyk.

Polecamy również: Pyszna białkowa czekolada bez laktozy

Łukasz Pszczołowski Zawodnik IFBB 17 March 2021
0