SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Odżywka białkowa dla nastolatki - czy mogę stosować białko w wieku 16-lat?

Witam Jestem dziewczyną mam 16 lat, ćwiczę piłkę nożną. Czy stosowanie odżywki białkowej w niedużych ilościach do posiłku też niekoniecznie codziennie będzie dobre? Czy nie ma przeciwwskazań żeby czasami dodać odżywkę do posiłku głównie na śniadanie żeby poprawić jego smak i przy okazji podbić białko?

agd124 12 January 2021
Ekspert odpowiada

Witaj! 

Jeśli jesteś osobą aktywną i jednocześnie zależy Ci na utrzymaniu dobrej jakościowo sylwetki, to wyższy udział białka w diecie jest nie tylko uzasadniony względami sportowymi, ale również zdrowotnym. Musisz wiedzieć, że białko zawarte w odżywce białkowej jest tym samym białkiem jakie znajdziesz w mleku, jajach, rybach, serach, nasionach roślin strączkowych z tą jednak różnicą, że jest ono skoncentrowane i pozbawione pozostałych makroskładników. 

Być może to Cię zaskoczy, ale odżywki białkowe oprócz osób aktywnych i odchudzających się są przeznaczone również dla osób w bardzo podeszłym wieku. Ta ostatnia grupa powinna regularnie korzystać z odżywek białkowych, aby ograniczyć przykre konsekwencje, które prowadzą do utraty sprawności fizycznej.

Ciekawostkę tę znajdziesz w poniższym artykule. 

https://www.sfd.pl/art/Suplementy/Białko_w_starszym_wieku._Zagrożenia_i_korzyści_stosowania_białka-a5219.html

W społeczeństwie nadal funkcjonuje wiele mitów na temat odżywek białkowych. Wynikają one z kompletnej niewiedzy. O zaletach stosowania odżywek białkowych przeczytasz w poniższym artykule. Myślę, że w Twoim przypadku 1-2 szejki białkowe będą cennym dodatkiem do diety. Dzięki temu będziesz mogła liczyć na cenną regenerację i utrzymanie siły mięśni. 

Polecamy również: Czy koktajle proteinowe pomagają schudnąć i stracić tłuszcz z brzucha?

Inez Gorońska Mistrzyni Polski 12 January 2021
0