SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Odchudzanie 16-latka, trening w domu.

Witam mam 16lat ważę 90kg przy 186cm wzrostu chce schudnąć jak mogę zacząć? W domu mam hantle oraz gumy. Chciałbym do wakacji trochę schudnąć a na pewno trochę mniej mieć tłuszczu czy jest to możliwe żeby dobrze wyrzeźbić ciało? Wiem jest mało czasu ale jestem zdeterminowany do tego jeszcze będę jeździć na boisko grac w piłkę nożną. Zamierzam kupić creatyne oraz białko w jakich ilościach i kiedy je brać? W domu mam green coffee. Pozdrawiam

Szymonkozakimie 01 April 2021
Ekspert odpowiada

Witaj!

Mimo Twoich ograniczeń sprzętowych, jak i czasowych, oczywiście możesz osiągnąć dobry wygląd do wakacji. Poza samozaparciem i konsekwencją potrzebna będzie odpowiednia dieta, dobrze ułożony trening siłowy, wsparty treningiem aerobowym, i jako dodatek odpowiednio dobrana suplementacja.

Zacznijmy od diety i treningu 

Oczywiście, im dokładniej rozpisana i pilnowana dieta, tym lepsze efekty, aczkolwiek na Twoim poziomie wystarczy dobrze przygotowany jadłospis, oparty na zdrowych produktach i przestrzeganie pewnych zasad. Wiele informacji na temat zdrowego odżywiania podczas redukcji, wraz z gotowym jadłospisem, znajdziesz w naszym artykule, napisanym specjalnie dla osób w Twoim wieku. Oprócz tego znajdziesz tam także gotowy plan treningowy, który wykonasz przy użyciu hantli. Zatem będzie to plan idealnie dostosowany do Twoich możliwości.

Polecamy również: Gotowa dieta odchudzająca i trening z hantlami dla nastolatka

Co z suplementami?

Odżywka białkowa świetnie nada się do uzupełnienia diety. Natomiast kreatyna zadziała antykatabolicznie i zarazem anabolicznie oraz doda siły mięśniowej. Więcej o kreatynie, wraz z jej dawkowaniem, znajdziesz w poniższym artykule. 

Polecamy również: Kreatyna: jak brać kreatynę? Działanie i dawkowanie

Pomyśleć możesz także o spalaczu tłuszczu, który zawsze lekko podkręci metabolizm, a także doda energii na treningach.

Przemek Górynowicz Zawodnik IFBB 01 April 2021
0