SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

NITRO + BCCA

Witam, Czy do tej pory u Czytaj więcej na używałem Kreatyna oraz BCAA - moja dyscyplina sportu to bieganie, na pewno pomogło jednak dalej chcę biegać i poprawiać wyniki. Niestety przytrafiła mi się kontuzja i waga wzrosłą o jakieś 5 kg (złe nawyki żywieniowe). Czy jeśli zastosuję BCAA oraz Nitro Bolon to będzie to działanie dokładnie takie samo jak kreatyna +BCAA? czy raczej będzie to powodować szybszy wzrost wytrzymałości ? przed kontuzją biegałem co drugi dzień po około 16 km, raz w miesiącu półmaraton. W tej chwili próbuję wróćić do biegania ale nie jest łatwo wspiąć się na poziom sprzed kontuzji.

Crash 02 December 2020
Ekspert odpowiada

Witaj!

Połączenie BCAA i NitroBolonu powinno przynieść taki sam czy też zbliżony efekt do wcześniej stosowanych przez Ciebie suplementów. Jednak musisz przetestować na sobie czy ogólnie typowy produkt przedtreningowy stosowany przed treningiem siłowym będzie odpowiedni przed bieganiem. Albowiem w składzie zawiera między innymi AAKG, które może powodować zbytnie pompowanie się nóg czy też "piszczeli", co może być uciążliwe.

Myślę, że lepszym rozwiązaniem może tu być Allnutrition Pre Workout, który w swoim składzie zawiera kreatynę, BCAA oraz cytrulinę poprawiającą właśnie nasze wyniki przy sportach wytrzymałościowych.

Więcej na temat samej cytruliny możesz przeczytać w poniższym artykule.

Polecamy również: Jak działa cytrulina? Czy warto brać cytrulinę?

Odpowiednia dieta - nieodzowny element w procesie pozbywania się nadprogramowych kilogramów. 

Zwiększenie aktywności fizycznej jest jednym ze sposobów na pozbycie się zbędnego balastu w postaci tkanki tłuszczowej. Ale nie możesz zapominać też o odpowiednim odżywianiu. Aby redukować masę musisz być na tzw. ujemnym bilansie kalorycznym, a osiągniesz go zarówno właśnie zwiększeniem aktywności ale też kontrolą ilości spożywanych kalorii. Tak więc musisz pamiętać, aby dostarczać mniej kalorii, niż wynosi Twoje zapotrzebowanie kaloryczne wyliczone przy pomocy poniższego kalkulatora. 

kg
cm
lat

Na początek możesz przyjąć deficyt ok. 300 kcal i kontrolować co 7-10 dni efekty wprowadzając ewentualne korekty. 

Co do samych produktów, które najlepiej spożywać zachęcam Cię do przeczytania artykułu Macieja Sulikowskiego, w którym szeroko opisuje źródła poszczególnych makroskładników. 

Polecamy również: Poradnik odchudzania: najlepsze pokarmy podczas diety

Łukasz Pszczołowski Zawodnik IFBB 02 December 2020
0