SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Nierówne ręce - trening klatki piersiowej

Witam mam taki problem Jakby ćwiczę 9 miesięcy I klatka gdzie widać faktycznie progres jednak z jednej strony przy górnej części jest zapadnięta ,czuć to również w dotyku ,nie wiem czy może to być problem w tym że lewą rękę mam krzywa w łokciu po złamaniu które defakto odbyło się gdy miałem z 7 lat ,fakt taki że nie boli mnie i nie sprawia dyskomfortu w treningach ,ale nawet mięśnie bicepsa mi się budują w sposób że jeden jest mniejszy bo mam poprostu inne ułożenie łapy czy jak ? Wracając do klatki nie wiem jak czwiczyc bo nawet przy pompkach przecież jedna rękę wyprostuje bardziej niż druga A ciężar np ciała przekłada się bardziej na drugą ręke i faktycznie nie wiem jak to ogarnąć mimo że ćwiczę dalej bo nie boli ,fakt taki że jest różnica i nie uważam że to Szewska klatka czy coś takiego bo druga stroną idealnie się buduje Ktoś coś może powie doradzi ?

Dandi234 09 lutego 2022
Ekspert odpowiada

Witaj!

Przede wszystkim zadałeś sporo pytań, które wymagają niestety zbadania przez fizjoterapeutę. Tutaj trudno cokolwiek jest powiedzieć online, bazując tylko i wyłącznie na twoim opisie, który jest szczątkowy.

Niestety, jeżeli chcesz uzyskać kompleksową pomoc, chcesz rozwiązać swoje problemy, musisz udać się do fizjoterapeuty, aby obejrzał twoje ręce i zbadał sylwetkę pod kątem ewentualnych wad postawy przy asymetrii.

Odpowiadając jednak na twoje pytania (abyś dostał jakąkolwiek informację od nas), faktycznie może być tak, że uraz z dzieciństwa, który został zbagatelizowany w jakikolwiek sposób, może się ciągnąć za nami w przyszłości, co obecnie daję Ci efekt w postaci asymetrii wyglądu masy mięśniowej czy siły mięśni.

Polecamy również: Dysproporcje mięśniowe - 5 sposobów na poprawę słabszych grup mięśniowych

Jeżeli dysproporcje będą dotyczyć jedynie siły mięśniowej, czy też nierównych mięśni to możesz skorzystać z powyższego tematu, aby przeczytać, w jaki sposób można sobie z nimi radzić.

Problem może dotyczyć również wad postawy ciała, które w jakiś sposób przekładają się na to, jak pracują kończyny, co z kolei przekłada się na obciążenie mięśni i ich nierównomierny rozwój. 

Jednak tego wszystkiego dowiesz się dopiero po wizycie kontrolnej u fizjoterapeuty, bo nawet nie jesteśmy w stanie obejrzeć Twojej sylwetki i stwierdzić co może być nie tak. Jeżeli nie wiemy, jakie masz zakresy ruchomości, gdzie zaczyna pojawiać się problem, na jakim ustawieniu kątowym kończyna zaczyna pracować w innej płaszczyźnie, niż powinna itd. To już są zagadnienia, które niestety muszą zostać poznane w gabinecie u specjalisty. 

 

 

Tomasz Maciołek Fizjoterapeuta 11 lutego 2022
0
Zawarte treści mają charakter wyłącznie edukacyjny i informacyjny oraz mogą zawierać lokowanie produktu. Starannie dbamy o ich merytoryczną poprawność. Niemniej jednak, nie mają one na celu zastępować indywidualnej porady u specjalisty, dostosowanej do konkretnej sytuacji czytelnika.