SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Nie mogę zgiąć ręki po treningu - ból w łokciu

Witam, po treningu tricepsa i bicepsa nie mogę zgiąć ręki, maxymalne zgięcie to około 90° i więcej nie mogę bo mi blokuje rękę. Dodam że strasznie boli i mam spuchnięty łokieć. Mam już tak od 3 dni i nic się nie poprawia... Coto może być?

Ali04 12 November 2021
Ekspert odpowiada

Witaj. 

Niestety, nie mam dla Ciebie zbyt dobrych wiadomości, gdyż blokada stawu zazwyczaj powiązana jest z uszkodzeniem strukturalnym z samego aparatu ruchu. Oznacza to, że któryś ze stawów łokcia prawdopodobnie uległ uszkodzeniu i uniemożliwia dalsze zgięcie łokcia

Musimy pamiętać, że staw łokciowy należy do bardzo skomplikowanych struktur stawowych. Sam staw zbudowany jest z trzech różnych mniejszych stawów. Niestety nawet fizjoterapeuta, badając pacjenta na żywo, może mieć problem z określeniem, co tak naprawdę mogło się wydarzyć i konieczne będzie wykonanie na przykład badania obrazowego RTG.

Polecamy również: Jak dbać o stawy?

Co robić?

Trochę zadziwia mnie fakt, że 3 dni nie jesteś w stanie ruszać ręką i jeszcze nie zgłosiłeś się z tym do lekarza. Myślę, że nie ma co dalej czekać i szukać pomocy na własną rękę, gdyż samemu nie jesteśmy w stanie nic zrobić.

 

Tomasz Maciołek Fizjoterapeuta 13 November 2021
0