SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Napięcie mięśniowe oraz rotacja miednicy

Dzień dobry, mam niestwierdzoną rotację miednicy lewy talerz wyżej, tymsamym lewy posladek znajduje się wyżej oraz jest mniejszy ale lepiej go czuje zwłaszcza w ćwiczeniach typu martwy ciąg lub przysiad. Natomiast prawe biodro jest niżej gorzej czuje prawy posiłek zwłaszcza w tych znaczących ćwiczeniach, jest większy i znajduje się niżej lewy. Gorzej czuje miesnie z prawej strony brzucha oraz mam pozornie prawa nogę krotsza, a także z prawej strony w rejonie miednicy mam mniej" ciała " niż z lewej strony, wydaje mi się że powodem jest rotacja talerza miedniczego ale chciałabym pozbyć się słabego napięcia mięśniowego z prawej strony pośladka zwłaszcza przy hipthrustach lub martwym ciągu

Julciakkk 26 lipca 2022
Ekspert odpowiada

Witaj!

Przede wszystkim to, na jakiej podstawie stwierdzono zmiany i co jest przyczyną?

Tutaj czeka Cię kompleksowa praca z fizjoterapeutą. 

O ile jest to możliwe, to w pierwszej kolejności pracuje się nad tym, aby pozbyć się wady lub ograniczyć działanie schorzenia - jeżeli miednica rotuje ze względu na skoliozę. 

Bardzo ciężko oczekiwać pozytywnych zmian, gdy będziesz skupiać swoje działanie na leczeniu skutków, a przyczyna złego ustawienia miednicy nadal będzie występować i być może pogłębiać dysbalans mięśniowy. 

Polecamy również: Dysbalans mięśniowy, czy jest groźny?

Co robić?

W pierwszej kolejności trzeba skonsultować się z fizjoterapeutą. Jeśli zależy Ci na tym, aby sylwetka w przyszłości wyglądała symetrycznie, była funkcjonalna i nie dopadały cię bóle przeciążeniowe, to koniecznie trzeba coś z tym zrobić. 

Obecnie Twoje działanie polega na tym, że patrzysz, w którym miejscu dach przecieka i chcesz rozstawiać miski, żeby nie było mokro w domu. Jednak dach nadal przecieka, a miski nadal napełniają się wodą, która się w końcu przeleje. Dopiero wtedy pojawi się większy problem. Tutaj w pierwszej kolejności trzeba połatać dziury w dachu, a później ewentualnie myśleć nad uzupełnieniem treningu, aby wyrównywać napięcie mięśniowe i nadbudować straty. 

Tomasz Maciołek Fizjoterapeuta 26 lipca 2022
0
Pytania które mogą Ciebie zainteresować
Zawarte treści mają charakter wyłącznie edukacyjny i informacyjny oraz mogą zawierać lokowanie produktu. Starannie dbamy o ich merytoryczną poprawność. Niemniej jednak, nie mają one na celu zastępować indywidualnej porady u specjalisty, dostosowanej do konkretnej sytuacji czytelnika.