SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Mirtagen a ashwagandha

Czy biorąc mirtagen 30 mg można stosować ashwagandhę

Beta 28 grudnia 2020
Ekspert odpowiada

Stosowanie ashwagandhy niesie za sobą wiele korzyści prozdrowotnych. Przede wszystkim istotny jest jej wpływ na obniżanie poziomu stresu. Ashwagandha może również poprawiać nastrój i być pomocna w leczeniu depresji. Jest to suplement, który poleciłbym każdej osobie, ale w tym przypadku mamy problem.

Polecamy również: Czy Ashwagandha jest skuteczna? Jaki jest jej wpływ na stres?

Oczywiście zawsze chętnie służę pomocą, ale nie mogę niestety odpowiedzieć jednoznacznie na tak postawione pytanie. Mirtagen, którego składnikiem aktywnym jest mirtazepina, to silnie działający lek przeciwdepresyjny, wskazywany do stosowania w leczeniu epizodów głębokiej depresji. Po pierwsze, prawnie nikt nie ma kompetencji w doradztwie odnośnie leczenia jakiejkolwiek choroby, poza lekarzem. Po drugie - suplementy diety nie mogą być wskazywane jako środki lecznicze w chorobach lub wspomagające leczenie chorób zarejestrowanymi do tego celu lekami. A po trzecie obowiązuje żelazna zasada, że każdy, kto stosuje jakiś lek w związku z trwającym aktualnie procesem terapeutycznym, decyzję o włączeniu jakiegokolwiek nowego środka, nawet suplementu diety, powinien podjąć po konsultacji i w porozumieniu z lekarzem prowadzącym.

Z wielką chęcią bym pomógł, ale po prostu nie mogę. Proszę mnie dobrze zrozumieć. Życzę więc zdrowia i sugeruję zwrócić się z tym pytaniem do lekarza prowadzącego terapię. Osobiście znam kilka osób, które po zakończeniu terapii lekami przeciwdepresyjnymi korzystały z suplementacji adaptogenów, takich jak ashwagadha, w celu wspomagania odporności swojej psychiki na stres.      

Polecamy również: Ashwagandha ranking - najlepsza ashwagandha

Sławomir Ambroziak Farmakolog 29 grudnia 2020
0

Bardzo dziękuję za szybką odpowiedź

Anonim 30 grudnia 2020
Zawarte treści mają charakter wyłącznie edukacyjny i informacyjny oraz mogą zawierać lokowanie produktu. Starannie dbamy o ich merytoryczną poprawność. Niemniej jednak, nie mają one na celu zastępować indywidualnej porady u specjalisty, dostosowanej do konkretnej sytuacji czytelnika.