SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Masa po redukcji

Cześć jestem na redukcji która idzie mi bardzo dobrze i mam do was takie pytanie ponieważ jestem w tym temacie totalnie zielony. A więc masa którą zaczne po redukcji działa tak że jem więcej niż potrzebuje i w tym czasie rosną mi mięśnie które są przykrywane tłuszczem i odsłania sie je redukcją? Tak to działa? Jak coś spokojnie wiem że mase zaczyna się przy około 12% tłuszczu i dodaje sie stopniowo kalorie tylko chce po prostu cos wiedziec na ten temat

Daszus 12 marca 2022
Ekspert odpowiada

Witaj! 

Faktycznie tak to wygląda, że aby rozwijać mięśnie, potrzebujesz ciężkiego treningu i nadwyżki kalorycznej. Prawdą też jest, że nadwyżka kaloryczna jest niezbędna do budowania masy mięśniowej, ale jednocześnie może przyczynić się do przyrostu tkanki tłuszczowej. 

Jednak przyrosty tkanki tłuszczowej wcale nie muszą być jakieś znaczące, jeśli nie będziesz przesadzał z kaloriami, tzn. jeśli ta nadwyżka nie będzie przesadna. Niektórzy traktują okres budowania masy mięśniowej jako czas przyzwolenia na jedzenie wszystkiego i wręcz w nieograniczonych ilościach. Jednak jeśli zależy Ci na dobrej jakości masie mięśniowej, to oprócz umiarkowanej nadwyżki musisz korzystać z produktów o niskim stopniu przetworzenia, w miarę naturalnych oraz tych, które nie zawierają cukru. 

W dwóch poniższych artykułach znajdziesz prawidłowo skonstruowane diety na masę i na tego typu rozwiązaniach możesz się opierać.

Polecamy również: Dieta i trening na masę dla początkujących, nastolatków

Polecamy również: Tania, smaczna, łatwa i zdrowa dieta bez wymówek - gotowy jadłospis!

Oczywiście warto wcześniej poznać swoje zapotrzebowanie, które obliczysz, korzystając z poniższego kalkulatora. Ważne, aby wpisać odpowiednio aktywność i cel. 

https://potreningu.pl/kalkulatory/bmr

Inez Gorońska Mistrzyni Polski 13 marca 2022
0
Pytania które mogą Ciebie zainteresować
Zawarte treści mają charakter wyłącznie edukacyjny i informacyjny oraz mogą zawierać lokowanie produktu. Starannie dbamy o ich merytoryczną poprawność. Niemniej jednak, nie mają one na celu zastępować indywidualnej porady u specjalisty, dostosowanej do konkretnej sytuacji czytelnika.