SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Maksymalny rozmiar w bicepsie

Witam, chciałbym się spytać czy można jakoś określić maksymalną wielkość łapy? Poprzez kalkulatory czy coś w tym stylu wzrost 163 obwód nadgarstka 16cm jesli to wazne

xanonimx 19 September 2022
Ekspert odpowiada

Witaj!

Nie, nie można określić. Jednak w sportach sylwetkowych najważniejsze są proporcje, bo naprawdę w niektórych przypadkach może wyglądać to komicznie, jeśli owe proporcje są zaburzone. Jeśli chodzi jednak o maksymalne rozmiary, to mam tutaj pewne zabawne spostrzeżenia, gdyż przebywam obecnie na Hawajach i uwierz, że niektóre hawajskie kobiety mają większy obwód ramienia, niż kulturyści, którzy pojawiają się na scenie. 

I tutaj właśnie wracamy do proporcji, bo po co komu wielka łapa, skoro równie "imponujący" jest obwód w talii. Twoja sylwetka będzie wyglądała o niebo lepiej, jeśli będziesz miał 40 cm w łapie i poniższej 80 cm w talii, niż mają 50 cm w obwodzie ramienia i ponad 100 cm w obwodzie talii. Gwarantuje Ci, że ta osoba z 50 cm ramieniem będzie się czuła niekomfortowo na plaży przy młodzieńcu, który ma 40 cm w łapie i kratę na brzuchu. 

Kulturystyka to jakość i proporcje, a nie rozmiar i wielkość za wszelką cenę. Tym samym skoncentruj się na budowaniu masy mięśniowej, dobrej diecie i treningu. Kilka porad znajdziesz w tym artykule. 

Polecamy również: Dieta i trening na masę dla początkujących, nastolatków

 

 

Inez Gorońska Mistrzyni Polski 20 September 2022
0