SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Łokiec golfisty - obajwy

Odczuwam ból w Środkowej części łokcia. Przeczytałam, że to może być łokiec golfisty. Jak sobie poradzić bez wizyty u lekarza. Bo teraz to niemożliwe. Ostatnio dużo dźwigała.

To ja 18 October 2020
Ekspert odpowiada

Witaj

Łokieć golfisty - pierwotną przyczyną łokcia golfisty jest przeciążenie mięśni w obrębie zginaczy nadgarstka:
- zginacza promieniowego nadgarstka,
- zginacza łokciowego nadgarstka,
- mięśnia nawrotnego obłego.

Przeciążenie mięśni może mieć różne podstawy. Może być to w wyniku przeciążeń treningowych, długotrwałej pracy w określonych pozycjach nadgarstka, np. podczas pracy przed komputerem. Zaburzenia mięśni powodują, że zaczynają się pojawiać  problemy ze ścięgnami, jak stan zapalny, który daje silne wrażenia bólowe. Co więcej, tego typu działanie będzie wpływać również na kiepskie odżywienie. 

Polecamy również: Ból łokcia - najczęstsze problemy z łokciami

Jak leczyć?


Przede wszystkim działaniem skutecznym jest odpowiednia diagnoza. Nie masz na tyle wiedzy, aby zdiagnozować, czy ból łokcia faktycznie dotyczy struktur ścięgnistych, czy jest spowodowany innym urazem. Najlepszym sposobem leczenia będzie przede wszystkim odpoczynek. Przez jakiś czas musisz oszczędzać łokieć, próbować jak najmniej wykonywać ruchy zgięciowe nadgarstka, aby nie drażnić przyczepów. Co więcej, skorzystać można z chłodzenia, okładów lodem, tak, aby w sposób naturalny łagodzić stan zapalny. Kolejnym krokiem będzie odpowiednio dobrana suplementacja o działaniu przeciwzapalnym, tutaj możemy skorzystać z:

- MSM

- Kurkuma

- Omega 3

Zerknij również na ćwiczenia, jakie można wykonywać w domowym zaciszu:


Tomasz Maciołek Fizjoterapeuta 19 October 2020
0