SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ławka - Klata

Witajcie, przychodzę z pytaniem a dotyczy ono ławki prostej, juz ponad rok ćwicze, i problemem jest ławka, 12 miesięcy temu zacząłem ćwiczyć wytrzymałościowo i brałem 24 kg na sztange ( wraz z gryfem ) i cisnąłem do 30, 4 tygodnie temu wziąłem 34 ( 30 ), niedawno kupiłem siłownie do domu, i zacząłem ćwiczyć siłowo biorąc 42.5 kg ( wraz z gryfem ) 15/14/14/11 więc teraz nasuwa się pytanie, czy nie spaściłem za bardzo tym zwykły trening siłowy? Czy 42.5 kg przy 100 jest okej? Co mogę poprawić? Waga: 100 Max: 55 Treningow tygodniowo: 6 Lat: 15 Ćwiczeń w planie: 3 Serie: 4

Waariacik 26 stycznia 2022
Ekspert odpowiada

Witaj!

Dobrze by było, gdybyś przedstawił cały swój plan treningowy. Bo po opisie, w którym omawiasz  tylko 3 ćwiczenia, mogę się tylko domyślać, że jest on dość dziwny. Przede wszystkim nie rozumiem też, co ma na celu ćwiczenie na tak wysokich zakresach powtórzeń.

Siły na pewno na tym nie zbudujesz. Może najwyżej wytrzymałość mięśniową, ale i rozmiar mięśni niewiele się zmieni po takim treningu. Efekty zresztą widać po Twoich wynikach, bo jeśli chcesz znać moje zdanie - są one bardzo kiepskie jak na Twoją wagę.

Co powinieneś zrobić?

To zależy, od których efektów oczekujesz. Jeśli jest to poprawa wyników siłowych, to z takim nastawieniem powinien być skonstruowany trening. Czym różni się taki trening, od zwykłego treningu na masę? Tego dowiesz się z naszego artykułu.

Polecamy również: Trening na masę, a trening na siłę - najczęstsze pytania

Co jeszcze powinieneś wiedzieć o treningu na siłę?

Jak powinien taki trening wyglądać? Te informacje także znajdziesz w naszych artykułach i radzę się z nimi dobrze zapoznać, bo na pewno nie jest to ćwiczenie na zakresach rzędu 30 powtórzeń, tak jak to robiłeś do tej pory.

Polecamy również: Plan treningowy na siłę

Przemek Górynowicz Zawodnik IFBB 27 stycznia 2022
0
Pytania które mogą Ciebie zainteresować
Zawarte treści mają charakter wyłącznie edukacyjny i informacyjny oraz mogą zawierać lokowanie produktu. Starannie dbamy o ich merytoryczną poprawność. Niemniej jednak, nie mają one na celu zastępować indywidualnej porady u specjalisty, dostosowanej do konkretnej sytuacji czytelnika.