SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kreatyna w Kapsułkach

Cześć Wam. Mam w sumie głupie pytanie. Ostatnio zakupiłem Kreatynę w kapsułkach. Do tej pory brałem w proszku, więc kapsuły to dla mnie nowość. Tutaj pytanie. Na odwrocie jest napisane, że mam brać 5 kapsuł przed treningiem. Normalnie mam 5 tego połknąć? Wiem, że dla wielu to jest głupie, ale wolę zaczerpnąć rady od kolegów, którzy się na tym znają 😅😅

Rimsu 07 April 2021
Ekspert odpowiada

Witaj! 

Obecnie najczęściej zalecaną strategią przyjmowania kreatyny jest jej ciągła suplementacja, tzn. stosujemy ją przez większą część roku w dawce 5 g na dobę. 

Pora przyjmowania kreatyny nie jest strategiczna, ale najczęściej zaleca się ją przyjmować po treningu. Niezależnie czy kupisz kreatynę w proszku, czy zapakowaną w kapsułki, to zawsze staraj się, aby było to 5 g. Nie wiem, ile kreatyny zawierają kapsułki, o których piszesz, ale przykładowo, jeśli kapsułka ma 1 g czystej kreatyny, to przyjmujesz ich 5-6 szt. W przypadku gdy kapsułki są mniejsze, to po prostu przelicz sobie. 

Gdy zakupiłeś jabłczan kreatyny, to porcja może być o 1-2 g większa. Wybierając formę HCL, wystarczą 3-4 g. 

Oczywiście nic się nie stanie, jeśli przyjmiesz tej kreatyny trochę więcej niż 5 g. Bezpieczeństwo stosowania kreatyny było testowane w znacznie większych dawkach przez bardzo długi okres czasu. Suplement ten uznaje się za bardzo bezpieczny, a jednocześnie należy on do grupy wyjątkowo tanich produktów. 

Biorąc kreatynę, warto rozważyć również suplementację beta-alaniną. Tutaj znajdziesz kilka argumentów przemawiającym za tym połączeniem. 

https://www.sfd.pl/art/Suplementy/Co_do_kreatyny…_Beta_alanina!-a4934.html

Inez Gorońska Mistrzyni Polski 07 April 2021
0