SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kreatyna dla 18-latka jak stosować?

Witam mozna prosic jakies proporce o jakies proporce w jakich ilosciach spozywac kreatyne przy 3 treningach silowych tygodnowo? 18lat 175cm 65kg

Urlyk 28 November 2020

Co to jest kreatyna?Ekspert odpowiada

Witaj! 

Dla Twojej wagi i intensywności treningowej możesz przyjąć standardowe dawkowanie i najłatwiej będzie jeśli każdego dnia będziesz przyjmował 5g kreatyny. 

Obecnie nikt nie ma wątpliwości, że kreatyna jest najlepszym, najmocniejszym i najskuteczniejszym suplementem, a jej działanie wybiega znacznie dalej niż tylko wzrost masy mięśniowej i siły. Dlatego, jest ona zalecana sportowcom absolutnie wszystkich dyscyplin, ale również osobom nieaktywnym i co ciekawe nieaktywnym osobom starszym. Oprócz wpływu na nasze ciało, ma ona także wpływ na nasz mózg, a dokładniej mówiąc działa ona ochronnie na komórki mózgowe. 

Kreatyna idealnie komponuje się z beta-alaniną, która także jest stosunkowo niedrogim suplementem. Zdecydowana większość ekspertów zaleca stosowanie obu tych suplementów w jednym cyklu. Beta-alaninę najlepiej stosować w dwóch porcjach dziennie po 3g. 

O zaletach takiego połączenia poczytasz w artykule Sławomira Ambroziaka. 

Polecamy również: Co do kreatyny…? Beta alanina!

Pamiętaj jednak, że suplementy nie zastąpią uczciwie prowadzonych treningów oraz diety, która to w sportach sylwetkowych ma absolutnie strategiczne znaczenie. 

Z racji, ze jesteś młody i pewnie dopiero zaczynasz, to lektura poniższych artykułów jest dla Ciebie obowiązkowa. 

Polecamy również: Pierwszy rok treningu na siłowni: szanse i zagrożenia

Polecamy również: Pierwsze 3 lata treningu: wyciśnij maksimum!

Inez Gorońska Mistrzyni Polski 28 November 2020
0