SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kontuzja lewego barku

Witam. Stoję słabo finansowo lecz prawdo podobnie fizjoterapeuta mnie nie ominie 😔. Bardzo się martwię o mój Bark może ktoś miał podobną sytuacje i wie czy wybrać się do fizjoterapeuty czy do innego Lekarza. Proszę o poradę. Robiłem trening klatki piersiowej zrobiłem na 4 maszynach po 3 serie 12 powtórzeń po czym na sam koniec chciałem dobić klatkę piersiową na maszynie ( rozpiętki na maszynie siedząc ) nie dałem dużego ciężaru lecz byłem już mocno zbity i przy pierwszym ruchu poczułem w lewym barku z przodu ( pomiędzy przednim a środkowym mięśniem barku ) pęknięcie ( zerwanie ) i nawet usłyszałem dźwięk ( ciężko go porównać do czegoś: jak mlaśniecie w czasie jedzenia-(raz), poczułem ból i odpuściłem sobie te ćwiczenie czuje lekki dyskomfort w czasie pracy czy codzienności gdy podnoszę dziecko w górę nad głowę czuje nieustanny ból. blokuje mnie to na chwile. Mam też tak w czasie wycierania głowy łapie mnie ten ból i blokuje na chwile i muszę odpuścić. Potrzebuje wiedzy porady?

GoldxShot 29 June 2022
Ekspert odpowiada

Witaj. 

Niestety, ale masz rację. Trudno tutaj zgadywać co mogło wydarzyć się z barkiem, co mogło się uszkodzić. Czy dotyczy to mięśnia piersiowego, czy jest to być może problem dotyczący mięśni wspomagających pracę stawu, jak mięśnie nadgrzebieniowy, podgrzebieniowy, a być może jest to również kwestia mięśni dwugłowych ramion, które swoje przyczepy mają umiejscowione na łopatce, a ich ścięgna przechodzą w okolicach, które opisałeś? 

Polecamy również: Zdrowe barki w pięciu krokach

Posiłkując się jednak tym, co pisałeś, czyli wykonywałeś trening klatki piersiowej, mocno zmęczyłeś mięśnie, to może być to jedynie kwestia stabilizatorów stawu barkowego. Jeżeli zerwaniu uległby mięsień piersiowy, to zdecydowanie reakcja organizmu byłaby tutaj bardzo silna i bolesna. Codzienne funkcjonowanie byłoby praktycznie niemożliwe. Dlatego też obstawiam, że będzie to kwestia mięśni wspomagających pracę barku - rotatorów.

Oczywiście wymaga to badania palpacyjnego, wykonania testów ruchowych, a najprawdopodobniej będzie konieczne również wykonanie USG. Nie możesz tutaj bazować na tym, co "przewiduje", gdyż nie ma to podstawy diagnostycznej.

Osobiście w takich przypadkach zazwyczaj zalecam tydzień całkowitego odpoczynku od treningów i dania sobie nieco czasu na rekonwalescencję. Jednak z Twojego opisu wynika, że doszło do uszkodzenia strukturalnego. Słyszałeś charakterystyczny trzask, więc najprawdopodobniej faktycznie coś zostało naderwane lub zerwane. 

Tomasz Maciołek Fizjoterapeuta 29 June 2022
1

Dziękuje Bardzo za Pomoc. Życzę dalszych sukcesów i osiągnięć. Lekarz rodziny czy bardziej prywatnie do fizjoterapeuty? UK

Anonim 30 June 2022