SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Koniec redukcji a erekcja

Kolejny raz podczas redukcji mam problem z libidem i erekcją, a mianowicie nie jest twardy jak kiedyś. Zjadłem całe opakowanie boosteru które miało taki skład i powiem że nic nie odczuwałem. Dodam że jestem przy końcu redukcji ilość tłuszczy 1g/kg mc . Ekstrakt z owoców buzdyganka naziemnego, 800 mg, - w tym saponiny 90%, 720 mg, Ekstrakt z nasion kozieradki DER 4:1, 400 mg, Ekstrakt z korzenia maca DER 10:1, 200 mg, Kwas D-asparaginowy, 150 mg, Ekstrakt z liści i łodyg żeń-szenia, 40 mg, - w tym ginsenozydy 20%, 8 mg, Magnez, 56 mg, (15 %**) Cynk, 10 mg, (100 %**) Witamina B6, 1.4 mg, (100 %**)

angry hamster 07 października 2020
Ekspert odpowiada

Spadek libido i problemy z erekcją podczas redukcji to bardzo częsty problem. Zazwyczaj ma on jedną główną przyczynę - cięcie węglowodanów. Pobór odpowiedniej ilości węglowodanów wpływa dodatnio na produkcję testosteronu. I odwrotnie - ograniczenie spożycia węglowodanów obniża poziom testosteronu. W dietach redukcyjnych często zastępuje się też częściowo kalorie z węglowodanów energią pochodzącą z tłuszczów. Wprawdzie wyniki badań wypadały niejednoznacznie, niemniej wiadomo, że również nadmiar niektórych kwasów tłuszczowych może obniżać poziom testosteronu. W dietach redukcyjnych często poleca się też duże spożycie produktów błonnikowych, a nadmiar błonnika w diecie jest kolejnym czynnikiem obniżającym poziom testosteronu.

Obawiam się, że w tej sytuacji tradycyjny booster testosteronu nie będzie wystarczająco efektywnym suplementem, o czym się zresztą już przekonałeś. Jeżeli nie jesteś czynnym zawodnikiem startującym w zawodach, to możesz spróbować suplementu DHEA, dostępnego bez recepty w aptece (DHEA jest na liście środków dopingujących!). Niezależnie od DHEA, poleciłbym argininę i karnitynę.

Arginina podnosi bowiem poziom tlenku azotu, który ułatwia erekcję i poprawia jej parametry. Natomiast karnityna zwiększa liczebność receptorów androgenowych, poprzez które oddziałuje testosteron. Znam kilka przypadków, w których karnityna zadziałała lepiej na potencję od zastrzyków testosteronu.      

Polecamy również: Siedem produktów, które powinieneś spożywać, jeśli chcesz zwiększyć libido

Sławomir Ambroziak Farmakolog 08 października 2020
2
Zawarte treści mają charakter wyłącznie edukacyjny i informacyjny oraz mogą zawierać lokowanie produktu. Starannie dbamy o ich merytoryczną poprawność. Niemniej jednak, nie mają one na celu zastępować indywidualnej porady u specjalisty, dostosowanej do konkretnej sytuacji czytelnika.