SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kickboxing a trening silowy

Czy przy treningu kickboxingu dwa razy w tygodniu lepiej trenowac silowo z podzialem A/B czy lepiej full body workout?

Skimaj 23 November 2022
Ekspert odpowiada

Witaj!

To zależy, jakie ćwiczenia wybierzesz w planie, jaka będzie objętość poszczególnych treningów. Druga sprawa co rozumiesz przez podział A/B. Czy ma być to trening góra/dół, czy push/pull, czy dwa różne schematy z podziałem na inne ćwiczenia w A i B. Musisz nam napisać nieco więcej informacji na temat sposobu, jaki kryje się pod pojęciem A/B

Polecamy również: Błędy w treningu FBW. Skuteczny plan treningowy FBW

Osobiście bym bardziej skłaniał się ku treningowi FBW. Tutaj też możesz dobrać sobie tak ćwiczenia, aby zrobić dwa schematy, jak np. w:
https://www.sfd.pl/FBW_z_podziałem_na_trening_A_i_B-t1135967.html

Trening FBW nie będzie atakował Twojego ciała z dużą objętością, a częstotliwość treningów będzie tutaj większa. Trzy razy w tygodniu zaatakujesz wszystkie grupy mięśniowe, co jest bardzo dobrym rozwiązaniem jako uzupełnienie SW. 

Dodatkowo ćwiczenia możesz dobrać sobie w taki sposób, aby wykonywać je nieco bardziej dynamicznie, co dodatkowo przełoży się na lepsze predyspozycje w sportach walki. 

Innym fajnym treningiem będzie też PUSH PULL. Tutaj również sesje nóg dzielimy na czwórki w sesji PUSH oraz dwójki i pośladki w PULL, gdzie możesz popracować nad siłą biodra wykonując glute bridge lub hip thrusty. Dobry power z biodra będzie na wagę złota w przypadku wyprowadzania kopnięcia. 

Podsumowując

FBW na pierwszym miejscu. Na drugim PUSH PULL, na trzecim inne podziały jak góra/dół. 

Tomasz Maciołek Fizjoterapeuta 23 November 2022
0

Super dziekuje bardzo za pomoc! To jeszcze pytanie czy cwiczenia na brzuch podczas kazdego treningu FBW wykonywac? Czy np co drugi trening? Dodatkowo pytanie czy jakies cwiczenia na przedramiona i lydki warto wprowadzic czy raczej odpuscic? Jesli wykonywac to pytanie takie samo jak do cwiczen brzucha czy na kazdyn treningu czy co drugi?

Anonim 27 November 2022
Ekspert odpowiada

Witaj.

Jeżeli chodzi o ćwiczenia na brzuch, to zależy co masz na treningi kicka. 
Jeżeli trening sportów walki przewiduje ćwiczenia na brzuch, zazwyczaj jakieś ćwiczenia są na takich treningach, to co drugi trening wystarczy w zupełności.
Natomiast jeżeli nie robicie na kicku żadnych ćwiczeń na brzuch to możesz co trening dorzucić coś na brzuch typowo siłowego jak np. allaszki. 
Przy treningi kicka łydki i przedramiona chyba dostaną już dość mocno w kość. Tutaj już musisz ocenić, bo nie wiem jak przebiega Twój trening kicka. 
Jeżeli zdecydujesz się ćwiczyć przedramiona i łydki, to też można co trening je robić. Jednak zazwyczaj w FBW nie wciska się już tak małych grup mięśniowych. 

Tomasz Maciołek Fizjoterapeuta 28 November 2022
0