SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kawa a redukcja

Hejka! Wiem, że kawa na redukcji to nic złego, ale chciałbym się zapytać jakiegoś eksperta co o tym myśli :) Jakie to ma pozytywne a negatywne właściwości. Dzięki!

karass 16 stycznia 2021
Ekspert odpowiada

Witaj!

Czytając Twoje pytanie mam wrażenie, że piszesz o kawie jakoby mogła mieć ona nie do końca korzystny wpływ na zdrowie, a także na formę, dlatego warto sobie to wyjaśnić na wstępie. 

Spożywanie dwóch, trzech filiżanek dziennie z pewnością nie zaszkodzi osobie zdrowej, a wręcz przeciwnie, taka ilość korzystnie wpływa na zdrowie. Spożywanie kawy podczas odchudzania wpłynie na podniesienie aktywności fizycznej, obniży zmęczenie, a także może mieć wpływ na obniżenie apetytu. Dzieje się tak, dzięki kofeinie, która jest w niej zawarta. 

Być może jeszcze tego nie zauważyłeś, ale kofeina jest podstawowym składnikiem spalaczy tłuszczu. Mowa jednak o syntetycznej kofeinie, a nie kawie. W kontekście sportowym, a także podczas odchudzania, o wiele lepszym wyborem jest właśnie wspomniana kofeina syntetyczna. To ona ma o wiele wyższy wpływ na podniesienie naszej aktywności oraz spalanie tłuszczu. Niestety kawa oprócz kofeiny zawiera ogrom innych związków, które niwelują działanie samej kofeiny. 

Oczywiście nie odbieraj tego jako negowanie picia kawy. Jednak podczas redukcji, warto ograniczyć ilość spożywanej kawy na korzyść kofeiny syntetycznej lub spalaczy tłuszczu zawierających kofeinę. 

O zastosowaniu kofeiny przeczytasz w poniższych artykułach naszych ekspertów. Warto poświęcić kilka chwil na ich lekturę. 

Polecamy również: Kawa czy kofeina. Jak stosować kofeinę by poprawić wyniki sportowe?

Polecamy również: Dobre i złe produkty żywnościowe - nabiał, olej kokosowy, kawa i inne

Polecamy również: Kawa a wrażliwość insulinowa. Kiedy najlepiej pić kawę?

Inez Gorońska Mistrzyni Polski 17 stycznia 2021
0
Pytania które mogą Ciebie zainteresować
Zawarte treści mają charakter wyłącznie edukacyjny i informacyjny oraz mogą zawierać lokowanie produktu. Starannie dbamy o ich merytoryczną poprawność. Niemniej jednak, nie mają one na celu zastępować indywidualnej porady u specjalisty, dostosowanej do konkretnej sytuacji czytelnika.