SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jakie cwiczenie

Jezeli w treningu A biceps robie sztanga a w treningu B hantlami to robic chwytem mlotkowym czy z suplinacja?

Kamil 23 February 2021
Ekspert odpowiada

Witaj.

Trening mięśni ramion głównie powinien skupiać się na ich ruchu funkcjonalnym.

Sam biceps odpowiada za ruch zgięcia przedramienia, jak i supinacji, a więc uginanie ze sztangą, a także uginanie z hantlami ze supinacją będą działać na bicepsy kompleksowo. Oba ćwiczenia w pełni będą w stanie odpowiednio stymulować Twoje ramiona. Dodatkowo można się pobawić np. szerokością rozstawu rąk na sztandze, gdzie odpowiednio będziesz angażował w ruch głowę krótką lub długą.

Polecam zapoznać się też z tematem:

Polecamy również: Najlepsze ćwiczenia na biceps? Duży ciężar czy technika?

Co z uginaniem młotkowym?

Uginanie chwytem młotkowym, nazywane również uginanie chwytem neutralnym będzie angażowało do pracy bicepsy, ale również mięsień ramienny, który znajduje się pod bicepsem. Mięsień ramienny, pomimo że nie odpowiada bezpośrednio za kształt bicepsów, jest w stanie wypchnąć nieco mięsień dwugłowy, przez co optycznie będzie on większy. 

Jednak biorąc pod uwagę resztę ćwiczeń, jakie zapewne wykonujesz, mięsień ramienny pracuje m.in. przy wiosłowaniu, a więc, jak masz do wyboru uginanie ze supinacją, będzie to korzystniejsze rozwiązanie niż uginanie młotkowe. Dlatego też, jak masz do wyboru jedynie dwa ćwiczenia, to na spokojnie je wykorzystaj i będzie ok. 

Tomasz Maciołek Fizjoterapeuta 24 February 2021
0