SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jakie białko wybrać?

Jestem 3 miesiące po porodzie 12 kg do zrzucenia. Zaczęłam jeść mądrze i zdrowo posiłki bogate we wszystko co potrzebne bynajmniej się staram . Ćwiczę 5 razy w tygodniu . Pytanie jeśli chodzi i bialko którego czasami brakuje mi w posiłkach jakie białko wybrać i ewentualnie kiedy najlepiej je stosować jako dodatek do posiłku lub zastępczy posiłek

Spaulina 04 November 2020
Ekspert odpowiada

Witaj! 

Świetnie, że postanowiłaś zabrać się za siebie i nie czekasz na cuda. Po ciąży nie jest łatwo i organizm potrzebuje trochę czasu aby się ustabilizować hormonalnie, ale to głównie dieta, aktywność fizyczną decydują o naszej wadze i wyglądzie sylwetki. 

Jakie białko wybrać? 

Jeśli nie masz nietolerancji na mleko, to najlepszym wyborem będą odżywki na bazie białka serwatkowego. Może być to izolat (WPI) lub koncentrat (WPC). Oba białka postarałam się omówić w tym artykule. 

Polecamy również: Izolat czy koncentrat białka? Białko serwatkowe czy serwatka białkowa?

Jeśli jednak z jakiegoś powodu nie możesz stosować odżywek mlecznych, to z powodzeniem możesz wybrać odżywki bazujące na białkach jaja kurzego lub nawet wegańskie. 

Jak stosować odżywki białkowe?

Tego typu odżywką możesz uzupełnić swoje posiłki np. dodając je do płatków, ryżu, makaronu, jogurtu itd. Ogólni Twoim celem powinno być utrzymanie białka na poziomie 2g na każdy kilogram masy ciała. Zatem, jeśli ważysz 60 kg, to postaraj się dostarczyć minimum 120g białka dziennie ze wszystkich źródeł. 

Bardzo popularnym rozwiązaniem będą także szejki białkowe, o zaletach których przeczytasz w poniższym artykule. 

Polecamy również: Czy koktajle proteinowe pomagają schudnąć i stracić tłuszcz z brzucha?

Mam tez dla Ciebie fenomenalny poradnik, który powinnaś przeczytać, a znajdziesz w nim kompleksowe porady dotyczące kształtowania kobiecej sylwetki. 

Polecamy również: Jak uzyskać sylwetkę fitness - kompleksowy FIT poradnik

Inez Gorońska Mistrzyni Polski 04 November 2020
0