SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jaki trening na redukcję?

Witam jestem waszym klientem i potrzebował bym dobry trening na redukcji i popowaniu miesni by było je dobrze widac poradzicie cos mi

Deny 30 October 2020
Ekspert odpowiada

Witaj!

Wbrew temu co większości początkujących osób się wydaje, to tak naprawdę podział na trening na masę, a trening na rzeźbę jest czymś sztucznym i fikcyjnym. Równie dobrze w okresie którym planujesz zredukować tkankę tłuszczową, możesz wykorzystywać ciężki podstawowy trening, który służy do rozwoju masy mięśniowej. 

Kiedy spalamy tłuszcz? 

Redukcja tkanki tłuszczowej następuje wtedy, kiedy nasz organizm funkcjonuje w środowisku tzw. ujemnego bilansu kalorycznego. Oznacza to, że każdego dnia dostarczasz do organizmu mniej kalorii niż wynosi jego zapotrzebowanie. Sytuacja ta sprawia, że organizm zmuszony jest pobierać brakującą energię z zasobów zgromadzonych w postaci tkanki tłuszczowej. W konsekwencji czego rzeźbimy się i spalamy tłuszcz. Jednocześnie warto wiedzieć, że ujemny bilans kaloryczny, który jest niezbędny do redukcji tkanki tłuszczowej niestety nie jest korzystny dla mięśni. Dlatego obecnie wiadomo już, że lepiej trenować w taki sposób, który będzie rozwijał mięśnie, a nie je spalał. Spalany ma być tłuszcz, a nie mięśnie. I jak wspomniałam jest to rola bilansu kalorycznego, a nie treningu. 

Jak trenować?

W obecnej sytuacji, kiedy zdecydowana większość nie funkcjonuje lub dostęp do nich jest niezwykle utrudniony, nie pozostaje mi nic innego jak zaproponowanie Ci treningów opisanych w poniższym poradniku. 

Dlatego zachęcam do lektury i skorzystania z wielu porad w nim zawartych. 

Polecamy również: Fit Poradnik dla ćwiczących w domu! Co i jak trenować w domu?

Inez Gorońska Mistrzyni Polski 30 October 2020
0