SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jaka najlepsza marka produktu węglowodanów na masę mięśniową

Wiem że aby zbudować masę mięśniową w dużym stopniu odgrywają rolę węglowodany,tylko moje pytanie brzmi jakie będą najlepsze,chodzi mi o dobrą markę produktu węglowodanów?

damiankolasinski614 04 March 2021

Co to jest gainer?Ekspert odpowiada

Witaj.

Rozumiem, że chodzi Ci o wybór odżywki zawierającej węglowodany? Jeżeli tak, to mam dla Ciebie dwie propozycje:

CARBO - czyli czyste węglowodany, jednak ich zastosowanie jest nieco ograniczone, gdyż głównie powinniśmy je stosować okołotreningowo lub w trakcie wysiłku. Można wypić solidną porcję carbo po siłowni, jako uzupełnienie węglowodanów, a po tym zjeść w domu sobie na spokojnie posiłek. Ja wole popijać carbo na treningu. Mieszam sobie węglowodany z aminokwasami EAA i popijam na siłowni. 

CARBO MULTI MAX https://sklep.sfd.pl/ALLNUTRITION_Carbo_Multi_Max-opis33308.html

EAA PRO Instant https://sklep.sfd.pl/SFD_NUTRITION_EAA_Pro_Instant-opis40556.html

Polecamy również: Ranking odżywek węglowodanowych - najlepsze węglowodany i carbo

GAINER - czyli odżywka węglowodanowo-białkowa. Gainer zawiera węglowodany złożone, które z powodzeniem możesz stosować również w ciągu dnia, jako uzupełnienie diety. Jeżeli zależy Ci głównie na węglowodanach, to celuj w takiego, który posiada ich najwięcej na 100 g np.:

Mass Activator https://sklep.sfd.pl/SFD_NUTRITION_Mass_Activator-opis26680.html

Polecamy również: Odżywki na masę ranking - najlepszy gainer

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby korzystać z obu tych produktów. Ja popijam obecnie carbo na treningu z aminokwasami, a po treningu stosuje solidną porcję 150 g gainera, jako pierwszy posiłek, lekkostrawny, który organizm z łatwosia po wysiłku przyswoi. W mojej opinii okres po treningu jest tym, gdzie taki gainer wypada idealnie. 

Tomasz Maciołek Fizjoterapeuta 05 March 2021
0