SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jak zrobić formę u 15-latka?

Siemka mam 15 lat wzrostu 164 waga 55 bym chciał się zapytać jakie ćwiczenia były by najlepsze żeby utrzymać formę (ćwiczenia domowe) i czy pić białko przed treningiem

Arkadiusz 03 May 2021
Ekspert odpowiada

Witaj!

W Twoim wieku możemy dopiero pracować nad formą i ją rozwijać i to jeszcze przez długi okres czasu. O utrzymaniu formy będziesz mógł myśleć, dopiero po 40-tce, a do tego czasu cały czas możesz notować progres. 

Formę możesz poprawić także w warunkach domowych, rozwijać siłę i masę mięśniową. W tym artykule znajdziesz kompleksowe rozpiski treningowe na masę, które za powodzeniem możesz wykonywać w domu, używając nawet samych hantli. 

Taki trening znajdziesz tutaj: 

Polecamy również: Dieta i trening na masę dla początkujących, nastolatków

Zapewne orientujesz się też, że jakkolwiek ambitnie być trenował, to niestety bez odpowiedniego odżywiania, ciężko będzie notować progres. Twoim celem, mimo młodego wieku powinno być przyjęcie jakiegoś schematu żywieniowego, który będzie pozwalał na zwiększanie wagi. Jeśli oczywiście interesuje Cię masa mięśniowa. W tym samym artykule znajdziesz taką właśnie rozpiskę dietetyczną. 

Nastolatkowie, mający trochę wagi do zrzucenia, powinni zainteresować się modelem żywieniowym, który opisaliśmy w poniższym artykule. 

Polecamy również: Gotowa dieta odchudzająca i trening z hantlami dla nastolatka

W obu przypadkach bardzo istotny jest udział białka w diecie. Nie ma to dużego znaczenia, czy będzie to białko pochodzące z chudego sera, chudego mięsa czy jaj lub nasion strączkowych. Ważne, aby było go ok. 2 g na każdy kilogram masy ciała. Dlatego, sportowcy tak chętnie stosują odżywki białkowe, gdyż są one tym samym dla organizmu co wyżej wymienione produkty. Jednak zaletą odżywek białkowych jest wygoda i łatwość przygotowania. Jeśli w Twojej diecie brakuje produktów białkowych, to faktycznie 1-2 szejków białkowych będą dobrym rozwiązaniem. 

Polecamy również: Białko - jak i kiedy brać, aby rosnąć?

Inez Gorońska Mistrzyni Polski 03 May 2021
0