SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jak wliczać aktywność do kalkulatora kalorii?

Czy jeżeli mam dzienne zapotrzebowanie kaloryczne 1700 powinnam doliczać spalone kalorie? Np aplikacja yazio po uwzględnieniu treningu dodaje mi spalone do tych które powinnam jeszcze zjeść, jak to jest?

Anonim 22 October 2021
Ekspert odpowiada

Witaj! 

Osobiście też korzystam z Yazio, ale wyłącznie w celu zliczania kalorii i według mnie, jest to bardzo dobry dziennik. Natomiast, celem stosowania jakichkolwiek aplikacji jest to, aby ułatwić sobie życie. Jednak, w mojej ocenie zliczanie spalanych kalorii wprowadza bezsensowny mętlik. 

Zakładając, że prowadzimy systematyczną aktywność i wydatek energetyczny w skali każdego tygodnia wygląda bardzo podobnie, należy to zrobić raz i na ten podstawie przyjąć zapotrzebowanie. Jeśli chodzi o tego typu kalkulator, to bez wątpienia najlepszy znajduje się na stronie serwisu PoTreningu.pl. 

Możesz wyznaczyć w nim swój cel, a w wyniku otrzymasz także optymalny podział na makroskładniki. Ważne, jednak aby dobrze się "wbić" z określeniem aktywności. 

{{bestsellery=119}

Tak czy inaczej, wszystkie te kalkulatory należy traktować jako punkt wyjścia. Przyjąć zaproponowaną wartość, a dopiero po okresie dwóch, trzech tygodni ocenić czy to, co się dzieje z Twoim organizmem, w efekcie utrzymywania wyznaczonych wytycznych przynosi oczekiwane efekty. Dopiero po tym czasie można podejmować kolejne korekty - dodać lub odjąć kalorii, jeśli kierunek zmian jest zbyt szybki. Ostrzegam przed wpadaniem w pułapkę żądzy szybkich efektów, gdyż w przypadku modelowania sylwetki "co nagle to po diable". Im wolniej osiągamy efekty, tym są one lepsze jakościowo i bardziej stabilne. 

Jeśli szukasz odpowiedniej diety, to zerknij także w poniższy artykuł i nie zapominaj o utrzymaniu wysokiego udziału białka w diecie. 

Polecamy również: Dieta odchudzająca dla nastolatki - zasady, jadłospis

Inez Gorońska Mistrzyni Polski 23 October 2021
0