SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jak schudnąć? Mam 17 lat i 85kg

Witam, mam 17 Lat 175 wzrostu i obecnie mam 85kg :( to przez tyle lat siedzenia przed komputerem oraz, złym odżywianiem).Chciałbym na pewno trochę schudnąć jak i nabrać mięśni dlatego będę chodził na siłownie oraz biegał tylko jestem kompletnie w tym zielony, i nie wiem jakie odpowiednie suplementy zakupić i co mniej więcej mam takiego jeść.

askalek231 04 April 2021

Spalacz tłuszczu - REDOX ExtremeEkspert odpowiada

Cześć.

Gotowe porady są fajne, ale zdobyta wiedza zostaje na zawsze i pozwala zmienić styl życia. W związku z tym podsunę Ci też kilka  świetnych artów do przeczytania.

Na samym początku zaczniemy od tego, że bardzo ciężko, a wręcz się nie da, jeśli nie znamy dobrze swojego organizmu redukować tkankę tłuszczową i budować masę mięśniową. Dlatego skup się na jednym, a potem na drugim, zacznij od redukcji. 

Tutaj znajdziesz wytłumaczenie, dlaczego warto zacząć od redukcji: https://www.sfd.pl/art/Trening/Masa_czy_redukcja__od_czego_zacząć_w_nowym_roku_-a5364.html

Trening i dietę dla nastolatka przygotowaliśmy w tym materiale, warto zerknąć. https://www.sfd.pl/art/Odchudzanie/Gotowa_dieta_odchudzająca_i_trening_z_hantlami_dla_nastolatka_-a5654.html

A jak to robią trenerzy i dietetycy?

Na samym początku wylicz sobie zapotrzebowanie kaloryczne z tego wzoru: 

kg
cm
lat

Odejmij od tego około 500 kalorii na start. Daj 2,5 g białka na kilogram masy ciała, około 1 g zdrowych tłuszczy a resztę uzupełnij węglowodanami. 

Co należy jeść?

Przede wszystkim zdrowo, bazuj na jak najmniej przetworzonej żywności, unikaj gotowych dań. Wyeliminuj z diety wszelkiego rodzaju cukier, pamiętaj, że słodkie napoje też na bok. 

Polecamy również: Zdrowe odżywianie - jak zacząć? Podstawy żywienia dla początkujących

Pamiętaj też, że sporo jest tak zwanych pułapek dietetycznych i na nie trzeba uważać. 

Polecamy również: Pułapki dietetyczne podczas odchudzania, redukcji

Jeżeli chodzi o suplementację to na pewno odżywka białkowa bardzo się, przyda. Wysoki poziom białka w diecie sprzyja redukcji wagi.

Dodatkowo zadbaj o suplementację witaminami i minerałami

Jak już redukcja pójdzie opornie możesz wrzucić spalacz,  który znów powinien ruszyć ten proces. Polecam od siebie Redoxa. 

Pozdrawiam Mariusz. 

Mariusz Żaba IFBB PRO 06 April 2021
0