SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jak pozbyć się boczków? Brak efektów w odchudzaniu

Witam, Mam pytanie dotyczace zakresu treningu oraz pracy nad zrzuceniem "boczkow"staram sie ruszac aktywnie fizycznie 2/3 razy w tygodniu silownia. Dodatkowo cwiczenia na brzuch ale poprawy nie widac. Czy robie cos zle ?Powinienem cos dopasowac zmienic?

Daveed 17 May 2021
Ekspert odpowiada

Witaj!

Tłuszcz zgromadzony w organizmie związany jest z nadmiarem dostarczanych kalorii oraz ze złymi wyborami żywieniowymi. Kolejnym czynnikiem, który przyczynia się do "łapania" dodatkowych kilogramów jest, nie wystarczają aktywność fizyczna. Redukcja tkanki tłuszczowej jest teoretycznie prosta, jednak nie wystarczy coś robić, a trzeba to robić systematycznie i według planu. 

Trening jest oczywiście bardzo pomocnym narzędziem, gdyż aktywność fizyczna powoduje wydatkowanie energii, poprawia parametry zdrowotne i ułatwia spalanie tkanki tłuszczowej. Jeśli jednak nie zmniejszymy ilości jedzenia i nie poprawimy naszych wyborów żywieniowych, to nawet codzienny trening może nie przynieść żadnych rezultatów. 

Wbrew temu, co wielu osobom się wydaje, treningiem nie nadrobimy błędów dietetycznych. Dlatego, musimy zacząć od zmiany w diecie. 

Musisz przyjąć jakiś schemat żywieniowy i trzymać się go. Oczywiście musi być to tzw. deficyt kaloryczny, bo tylko wtedy organizm będzie zużywał/spalał tłuszcz zgromadzony w postaci tkanki tłuszczowej. 

Prostą, przykładową dietę znajdziesz tutaj: 

Polecamy również: Gotowa dieta odchudzająca i trening z hantlami dla nastolatka

Oczywiście cały proces możesz przyspieszyć stosując spalacz tłuszczu. Dzięki niemu będziesz mógł skuteczniej trenować. O spalaczach tkanki tłuszczowej przeczytasz tutaj. 

Polecamy również: Co dają spalacze tłuszczu?

Inez Gorońska Mistrzyni Polski 17 May 2021
0